Vinkki tahranpoistoon:
vaatteista tahrat saa hyvin pois sappisaippualla. Sonett-saippualla lähtee punaviini, veri, kuulakärkikynä yms. tahrat.
Maksaa noin 5 e, ja sitä saa monista ruokakaupoista.
Sappisaippualla tahrat pois
5
914
Vastaukset
- toinen on sappi- ja toinen
Tosi on! Ja toinen ihan ehdoton ainakin lapsiperheissä, joissa vatteisiin jää rasvatahroja, on marseille-saippua. Sitä saa lähes kaikista päivittäistavarakaupoista, toisin kuin sappisaippuaa. Hinta on vain parisen euroa.
- sottapytty
mistä saisin se Sonett saippua? Sopiiko se myös värillisiin vatteisiin?
- läntti
Meillä kotona on kolme vihreää isoa lakanaa, joissa kaikissa on vanhoja veritahroja...siis lähteekö vanhat pinttyneet veritahrat pois näillä saippuoilla?Tavallisessa pesussa ei lähde, eikä hinkkaamalla. Kloriitilla olen harkinnut mutta sehän vie värin lakanasta. ???????????????????
- mestari teoissaan
joo te ette tiiäkkää niin hyvää jutskaa kun mä. Se millä tahra tehtykkin niin samalla aineella lähteeki....elikkäs kun jonku perse vuotaa verta, tuoreeltaan sen saa nopiaa pestyä pois, mutta jos jää vanhaksi tahraksi niin antakaa perseenne vuotaa lisää vanhan päälle ja vaikuttaa hetken ja sitte äkkiä pestä puhtaaks... samanlailla menee punaviini, mustikkamehu ym... tahrakin että vanhan päälle lisää ja pestä pois!
- apina
selvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674