Moro!
Onko kellään kokemuksia Fc Barcelonan kotipeleistä? Olen 12.9 kaupungissa, ja tarkoitus on mennä katsomaan Mestarien Liigan ottelu Sofiaa vastaan - Jos siis se on jotenkin mahdollista..
Onko siis tietoa, myydäänkö lippuja yleensäkään turisteille, vai pitääkö olla esim. seuran rekisteröity jäsen? Mistä lippuja voisi kysellä, mustanpörssin liput ei ole ensimmäinen vaihtoehto.
Jos jotain vinkkiä olisi, olisin kiitollinen.
Lippuja Barcelonan peliin..?
3
443
Vastaukset
- mistä haet
Kysy hotellisi respasta lippuja, hankkivat sen pienellä extra maksulla tai neuvovat kyllä mistä saa muussa tapauksessa.
Tai mene stadionille notkumaan ja koittaa saada lippuluukulta tai mustasta pörssistä.
Ilman ottelulippua harvoin jää Espanjassa. - hawkka
Siinä Barcan kotistadionin Nou Campin vieressä on lipunmyyntiluukku, mistä voit käydä ostamassa lippuja. Jos kyse on tavallisesta sarjaottelusta eikä ihan huippujoukkuetta vastaan niin lippuja on vanmasti jäljellä. Niitä voi ostaa kuka vaan. Ei tarvitse olla seuran jäsen. Lipunmyyjä ei välttämättä puhu kuin katalaania, mutta kansainvälisillä käsimerkeillä pärjää. Nou Campille pääse todella hyvin, jos ajaa Bus Turistico linjalla sightseeing kierroksen. Bussista voi hypätä pois ja nousta takaisin nonstoppina koko päivän. Näet samalla paljon muutakin. Ja voin sanoa, että Ronaldinhon näkeminen livenä antaa vasta todella oikean kuvan siitä, millainen jumalainen taituri hän on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110934
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892