Toyota 1987/etuiskarin jalat

Onko kenelläkään tietoa 1987 corollan etu iskareitten vaihoista,kun on ns.jalallinen malli,ja pitäs tietää miten onnistuu pelkän patruunan vaihto.
kun on yläpäästä jalka "prässätty"kiinni.siitä missä vanhemmissa malleissa oli kierre,mitä kautta sai patruunan irti.
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kertakäyttösiä ja joutuu vaihtaan koko iskarin?

Äänestä
  • eikö siis voi lentävällä aukasta yläpäätä ja vaihtaa sitä kautta

    Äänestä

... että eiköhän siihenkin vaihdeta koko iskarin sisältävä jousijalka uuteen. Tuohan selviää kun käy tarvikeliikkeestä kysäisemässä, millaisia iskareita siellä on myytävänä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juice5 kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa 1987 corollan etu iskareitten vaihoista,kun on ns.jalallinen malli,ja pitäs tietää miten onnistuu pelkän patruunan vaihto.
kun on yläpäästä jalka "prässätty"kiinni.siitä missä vanhemmissa malleissa oli kierre,mitä kautta sai patruunan irti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu