Tää Muukalainen Tyrväällä on meidän open piirtämä sarjakuva paikallislehteen. Varsin ammatti taitosta työtä. En tiedä piirtääkö muualle.
http://www.tyrvaansanomat.fi/
Mainio suomlalainen sarjakuva
7
516
Vastaukset
Ainakin sarjakuvalla on mainio nimi.
Asuin nimittäin vuosia sitten jonkin aikaa Vammalan seudulla ja todellakin, tunsin olevani muukalainen Tyrväällä, niin sisäänpäin se kylä lämpeni.
Ulkopaikkakuntalaissyntyisenä saamani kohtelun perusteella tunsin olevani B-luokkaa A-luokan tyrvääläisten joukossa.- alkup.
Se on ton sarjiksen idea. Siinä on tää rokkari ja sen tyttö-ystävä muuttanut muualta ja loput on sitten näitä oikeita Tyrvääläisiä.
alkup. kirjoitti:
Se on ton sarjiksen idea. Siinä on tää rokkari ja sen tyttö-ystävä muuttanut muualta ja loput on sitten näitä oikeita Tyrvääläisiä.
...muutamat noista stripeistä tuo hyvin esiin tyrvääläisen luonteenlaadun.
Mikäänhän ei ole niin hienoa kuin olla syntyperäinen vammalalainen. Seuraavaksi tsekataan ihmisen oppiarvo ja tilipussin paksuus... Vasta sitten katsotaan millainen ihminen hän on.- alkup.
j.ellroy kirjoitti:
...muutamat noista stripeistä tuo hyvin esiin tyrvääläisen luonteenlaadun.
Mikäänhän ei ole niin hienoa kuin olla syntyperäinen vammalalainen. Seuraavaksi tsekataan ihmisen oppiarvo ja tilipussin paksuus... Vasta sitten katsotaan millainen ihminen hän on.Joo toi ope on itte Tampereelta kotosin ja asuu siellä. Yritti kai vähän aikaa asua Tyrväällä mutta muutti takas Tampereelle. Kokenu ilmesesti samoin.
Mun omia suosikkeja on stripit joissa on oikeita ihmisiä pilakuvina. Esim. Tarja Halosesta, Panu Rajalasta, gay Sillanpäästä, Heli Laaksosesta ja meidän omasta reksistä (Andersson) löytyy niissä näkösiä pilakuvia.
- opelle
pisteet kotiin. hyvät sarjikset.
- alkup.
Nyt on taas päivitetty pari uutta nettiinkin. Lehdessä toi ilmestyy joka perjantai. Kaikki ei kuiteskaan tule nettiin.
- Pimpody
alkup. kirjoitti:
Nyt on taas päivitetty pari uutta nettiinkin. Lehdessä toi ilmestyy joka perjantai. Kaikki ei kuiteskaan tule nettiin.
Siististi piirretty. Toivottavasti rupeis piirtään esmes hesariin tai muihin isoihin lehtiin. Kykyjä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433044Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081887Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751561- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1021081Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1001071