Kauppa ei käy

Kuorma-autokaupassa on tänään hiljaista.
Kevyemmässä päässä kauppa vielä käy ja pakettiautopuolella liikutaan jopa ennätystahdissa.
Mutta kun alle lyödään 22,5-tuumaiset vanteet, niin johan emmitään. Viime vuodesta ollaan kaikilla merkeillä miinuksella ja jollain merkeillä jopa viidennes viime vuotta perässä!
2647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Keväällä oli hirveä ryntäys uusien kuorma-autojen rekisteröinnissä, digipiirturin tulon vuoksi. Nyt on sitten suvantovaihe, kyllä se siitä tasaantuu.

Äänestä
  • Eiköhän ole osansa uusilla Euro4-määräyksilläkin, jotka astuvat voimaan lokakuussa. Siitä pitäen uusien kuorma-autojen on täytettävä entistä tiukemmat hiukkaspäästömääräykset, mikä tarkoittaa uutta ja kalliimpaa moottoritekniikkaa. Rahtareille tämä moottoritekniikka ei anna mitään lisäarvoa, mutta auton hinta kohoaa roisisti. Siksi autojen vaihtoa onkin aikaistettu, enkä usko että kuorma-autokauppa tästä piristyy ennen kuin joskus ensi vuonna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikka syytä olisi kirjoitti:

Kuorma-autokaupassa on tänään hiljaista.
Kevyemmässä päässä kauppa vielä käy ja pakettiautopuolella liikutaan jopa ennätystahdissa.
Mutta kun alle lyödään 22,5-tuumaiset vanteet, niin johan emmitään. Viime vuodesta ollaan kaikilla merkeillä miinuksella ja jollain merkeillä jopa viidennes viime vuotta perässä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu