minkäikäisenä olette laittaneet vauvan siihen ostoskärryjen istuin-osaan? meillä tähän asti tyttö ollut siinä kaukalossa ja mietinkin josko laitettaisiin seuraavalla kauppa reissulla ihan istumaan jo. ikää neitillä 8kk.
ostoskärryt?
jjjj
5595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tyttö ollut n. 9-kuinen.
On käytetty niitä kaukalollisia kärryjä edelleen, kun niissä (ainakin täälläpäin marketeissa) on sen kaukalon vieressä sellainen pieni istuinosa ilm. kaksilapsisen perheen vanhemmalle lapselle.
Se on sopivan pieni istuin verrattuna niihin norm.kärryjen istuinosiin.
meillä poika oli n. 7kk kun siihen istuin osaan ensimmäisen kerran laitetiin...
Meillä neiti nyt pari kertaa istunut siinä "isojen" istuinosassa, ja kyllä on nauru herkässä, kun siihen päässyt...varmaan aika huisi kokemus ;)
Tyttö siis 8kk.
Mei laitettiin poika siihen ekan kerran sit ku osas istua. Ja minusta se nyt ainakin on "vähimmäisvaatimus"...
kiitoksia vastauksistanne! ei vielä eilen laitettu neitiä siihen istuin-osaan, mut jospa seuraavalla kauppa reissulla sitten. :) mietityttää vain, kun se on aika iso se istuin siinä kärryissä, että miten neiti pysyy siinä. kokeilemallahan sen sitten tietää.