Montako harrastusta aloitatte syksyn tullen ja kauanko ne jatkuvat; kuukauden, kaksi, jouluun asti tai peräti kevätlukukauden loppuun?
Ihan vaan sen takia kysyn, kun itse innostun ja sitten jossain vaiheessa ainakin jokunen(=about yli 50% tippuu pois), noloa:(((
Ihan vaan sen takia kysyn, kun itse innostun ja sitten jossain vaiheessa ainakin jokunen(=about yli 50% tippuu pois), noloa:(((
Vastaukset 13
Vanhimmat
haali niitä harrastuksia, kerkee sitä ihminen vähemmälläkii. No itellä on tuo kalastus ollu
jo vissiin koko ijän harrastus, sitte olis parin
vuoden valokuvat kun pitäs tuunata ja sitte olis
suku,pitäs tutkii, kaikennäköstä remppaa pitäs tehä vaan kun tää tietsikan räplääminen vie niin paljon aikaa ettei oikein mistään pääse alkuun, mutta eihän tässä toisaalta ole mihinkään kiire jos sitten paremmalla ajalla harrastuksia alkais:)
Mutta kun tulee oltua turhan innostunut.:))
Liikunnasta pidän muodossa tai toisessa kiinni::))
Täytynee tunnustaa, että olen heikkona ihmisen mielen syvyyksiin, en vai ole löytänyt oikeaa kurssia asialle(=en itsessänikään saatikka muissa), kaippa se siitä:D
aloittanut harrastuksistasi aiheen,tämä vie taas ihan turhaa tilaa....
tilan sinulta pois?
Vieko se sinun tilankin pois tolaltaan?:DDD
elämän ilman tätä liikaa aikaa vievää nettiä, toivon, ja rukoilen sitä. Tämän vähempää elämääni rikastuttavaa en ole ennen kokenut.
Juuri noilla taas uusilla harrastuksilla en ainakaan vähään aikaan ehdi täällä niin paljon olla ja toivottavasti lihaskuntokin kasvaa.:)
Minä en niin syksystä ota paineita. Kokkaamista pitäisi opetella, kun kouluajoista on jo niin kauan.
Haluaisin hyödyntää mikroaaltouunia paremmin ja tutustua uusimpiin helloihin ja muihinkin keittiölaitteisiin sähkön säästämiseksi.
Vaikka tuntuu, että mitä enemmän säästää, sitä enemmän ne vaan nostaa hintaa. Ei tunnu markkinatalous toimivan. Missä vika?
Tosin tämän ikäisenä vähän nolottaa mennä opettelemaan ruuanlaiton perusjuttuja, mutta onhan ne ajat muuttuneet sitten 1960-luvun kouluajoista, joten sillä perusteella kyllä taitaa ihan hyvä syy käydä jokunen täsmäkurssi:)
Käsityöt kiinnostavat myös, koska en koskaan ole osannut tehdä mitään käsilläni. Jo kouluaikoina yli yhtä tuskaa edes kaulahuivia virkata.
Itselläni sama juttu kädentaidoissa, peukalo keskellä kämmentä vai miten se nyt menikään.
Opisikohan vanha koira uusia temppuja?:)))
Nyt riittää auringonpalvonta. Aloitan laiskottelun telkkarin ääressä ja romaaneja lukien ja kynttilöitä polttaen ja punaviiniä lipittäen.
viistoista. Ihan vaan sen takia vastasin.