H-Astra

Lukitseeko H-Astran keskuslukitus kaikki ovet, jos laittaa kuskin ovesta avaimella oven lukkoon? Mulla lukitsee vain kuskin oven ja muut ovet jäävät auki.
41177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Talvi tulossa. Tunnetusti Opelin keskuslukko toimii vain kesällä.

Äänestä
  • Sekoitat nyt Opelin ja Volkkarin. Volkkarin lukot eivät toimi talvella, Opelissa toimii.

    Äänestä

Taitaa toimia mullakin juuri noin. Kannattaa kuitenkin tarkistaa ohjekirjasta.

Äänestä

Itse myös tätä lukitusasiaa mennävuonna ihmettelin ja ohjekirjaa lueskelin. Noinhan se Astra H:ssa toimii, eli kaikki ovet saa vain kauko-ohjaimella lukkoon. Mikäli kauko-ohjaimesta on patteri loppunut, pitää kojetaulun lukitusnapista lukita ensin muut ovet, ja kuskin ovi sitten lopuksi avaimella. Sama toisinpäin kun menee autoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????? kirjoitti:

Lukitseeko H-Astran keskuslukitus kaikki ovet, jos laittaa kuskin ovesta avaimella oven lukkoon? Mulla lukitsee vain kuskin oven ja muut ovet jäävät auki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu