Sisareni kutsui minut perheineni heidän 30-vuotishääpäivilleen. Pitävät oikein kutsut lähimmille sukulaisille ja ystäville.
Mikähän voisi olla sopiva lahja heille? Riittäisikö pelkkä kukkakimppu kera kauniin itsetehdyn kortin? Onko kellään hyvää ideaa?
30 -vuotishääpäivät
4
2029
Vastaukset
- sinivilkku
Lahja riippuu niin paljon siitäkin, kuinka hyvin huumoripuoli pelaa.
Ystävämme viettivät viime syksynä 35-vuotis hääpäivää. Neuloin kummallekin villasukat ja yhden toooosipitkän kaulahuivin. Alkosta hain heidän lemppariviiniään ja sitten vielä suolakeksilajitelma. Kaikki sievään koriin ja mukaan kortti, johon runoilin sitten kaikenlaista aviotaipaleen mittaan tapahtunutta.
Lopuksi kehoitimme heitä jonain kylmänä iltana menemään mökille, panemaan saunan lämpiämään ja lämpiämistä odotellessa istahtamaan laituripenkille villasukat jalassa ja kaulaliina kiedottuna kummankin niskaa lämmittämään.
Saunan jälkeen sitten vähän viiniä ja suolakeksejä ja..... :)
Heillä oli todella hauskaa, ihmettelivät vaan, että kuinka voimme muistaa.... miehellä kun oli silloin nuorena aina tapana vetää silloinen tyttöystävä kaulahuivilla lähemmäksi :) - marika81.
Kohta 3500 on allekirjoittanut vetomuksen väkivallan lopettamiseksi.Allekirjoita sinäkin.
Pieni roskajoukko antaa huonon nimen kaikille ulkomaalaisille!
www.adressit.com sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen"
Olkoon tämä kaikkien raiskattujen puolesta. Kiitos.- Ninni30
Täällä hyviä lahjavinkkejä hääpäivälahjaksi
http://www.energiakeskus.com/energiasivut/symboliikka-haapaivat.php
- tuolla noi
Visit W3Schools!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585554KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1963578Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182408Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91208- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT631040Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83998
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965