Sisareni kutsui minut perheineni heidän 30-vuotishääpäivilleen. Pitävät oikein kutsut lähimmille sukulaisille ja ystäville.
Mikähän voisi olla sopiva lahja heille? Riittäisikö pelkkä kukkakimppu kera kauniin itsetehdyn kortin? Onko kellään hyvää ideaa?
30 -vuotishääpäivät
4
1996
Vastaukset
- sinivilkku
Lahja riippuu niin paljon siitäkin, kuinka hyvin huumoripuoli pelaa.
Ystävämme viettivät viime syksynä 35-vuotis hääpäivää. Neuloin kummallekin villasukat ja yhden toooosipitkän kaulahuivin. Alkosta hain heidän lemppariviiniään ja sitten vielä suolakeksilajitelma. Kaikki sievään koriin ja mukaan kortti, johon runoilin sitten kaikenlaista aviotaipaleen mittaan tapahtunutta.
Lopuksi kehoitimme heitä jonain kylmänä iltana menemään mökille, panemaan saunan lämpiämään ja lämpiämistä odotellessa istahtamaan laituripenkille villasukat jalassa ja kaulaliina kiedottuna kummankin niskaa lämmittämään.
Saunan jälkeen sitten vähän viiniä ja suolakeksejä ja..... :)
Heillä oli todella hauskaa, ihmettelivät vaan, että kuinka voimme muistaa.... miehellä kun oli silloin nuorena aina tapana vetää silloinen tyttöystävä kaulahuivilla lähemmäksi :) - marika81.
Kohta 3500 on allekirjoittanut vetomuksen väkivallan lopettamiseksi.Allekirjoita sinäkin.
Pieni roskajoukko antaa huonon nimen kaikille ulkomaalaisille!
www.adressit.com sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen"
Olkoon tämä kaikkien raiskattujen puolesta. Kiitos.- Ninni30
Täällä hyviä lahjavinkkejä hääpäivälahjaksi
http://www.energiakeskus.com/energiasivut/symboliikka-haapaivat.php
- tuolla noi
Visit W3Schools!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863