Keräys

National Finland

Kerätään äkkiä matkalippurahat sille, ettei vaan ennätä muuttamaan mieltään ja allekirjoitus paperiin missä se lupaa ettei koskaan palaa suomeen.
Tai säkki päähän ja venäjälle niin kauas ettei takaisin tule.
Hyvähän täällä suomessa on mesoa ja uhota, kuinkahan lienee siellä ihanassa kotimaassa?

2

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • inhottaa

      siirtyisi vaan Venäjään passiin niin huomaisi jo kuinka mm. matkustaminen merkittäväsi vaikeutuu. Ehkä sitä sitten osaisi arvostaa Suomeakin.

      Minä en kuuna päivänä kehtaisi tuollaisia juttuja sanoa julkisesti. Itsekseen saa ajatella mitä tahtoo mutta ei tarvitse ääneen sanoa varsinkin kun on ITSE Suomen kansalaisuuden halunnut. Kun puheet on tuollaisia suomalaisten haukkumista niin voisi minun puolesta kansalaisuudestaan luopua. Ei sitten tarvitsisi valitella kuinka kamala paikka Suomi on.

    • Sammakko

      Voihan se olla niinkin, että venäläiselle lehdelle täytyy vähän olla mieliksi jotta siellä uskaltaa edes liikkua. Täällä Suomessa haukutaan yleisönosastossa ja korkeintaan yritetään motata baarissa. Naapurissa vastaavassa tilanteessa saattaa mennä henki.

      Siitähän ei pääse mihinkään etteikö meissä suomalaisissa asuisi pieni rasisti, mutta on siinä kaverilla vähän asennevikaakin. Nimittäin samanlaisen kohtelun on saanut Räikkönenkin ja kyseessä on ollut ihan omat toilailut eikä karvoituksen väri.

      Mitä tulee pelaamiseen Venäjän maajoukkueessa: niin jos hän sitä todella haluaa ja katsoo vielä sinne pääsevänsä, niin ei muuta kuin adressi pystyyn. Että fifa vai mikä se taho onkaan, antaisi pojalle luvan siirtyä toiseen maajoukkueeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      29
      3508
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3226
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      82
      3059
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3044
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      54
      2935
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2698
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2500
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2371
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2255
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2022
    Aihe