Kukaan pelannu twilight 2000 ja minkä tyyppisiä kampanjoita.Ite johdan kahta kamppanjaa tällä hetkellä.Toinen on ns:"pitkä tie kotiin" versio jossa pelaajat taistelevat itsensä euroopan läpi amerikkaan....enpä tiedä jatketaanko siellä enää tässä pelaajat ovat tavallisia mokuja tyyliin lääkintäjoukkojen kapteeni,mekaanikkokersantti,puolalainen maanviljelijä ja rivijääkäri.Toinen "ghost recon" systeemi jossa pelaajat kuuluvat deltoihin jotka tiputetaan keväällä 2000 latviaan ottamaan selvää Venäjän joukkojen siirtroista,sabotoimaan,vakoilemaan ja kouluttamaan/johtamaan paikallista vastarintaa...ideana olis jos pelaajat jää vangiksi siirtää heidät kekskitysleiriin suomenrajalle =)
Twilight 2000
Koni79
1302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Aikaa sitten siis, tuli pelattua tuota. Itseäni kiinnosti pelata enemmänkin, mutta jouduin kuitenkin PJ:ksi.
Yhdessä vaiheessa yritin vetää hieman random kampanjan tyylistä. Valitsin aloituspaikan pelaajat hahmonsa, mutta halut hahmoille valittiin vetämällä lappuja. Jollain oli siis palava halu päästä kotiin ja toisella tehdä rahaa. Pelaajat joutuivat keskenään sumplimaan mitä tehdään ja milloin. Loin maailmaa pelien välissä ja mahdollisuuksia oli hieman liikaa. Joten aikaa meni pelikertojen välissä noin kaksi kertaa enemmän suunnitteluun.
Hauskaa oli, mutta pelaajat unohtivat välillä hahmojensa halut. Mutta eikös niin käy normaalissakin elämässä?
Hahmot olivat suurimmaksi osaksi sotilaita, kuitenkin eri taustoilla. Mieleenpainuvin oli ryhmän välskäri Tohtori (Outolempi), joka oli armomurhien puolella ja huumeongelmallinen.
Hauskimmat pelikerrat olivat Italian vuoristosssa, jossa ryhmä vapautti kaivoskylän orja johtajan ikeestä.