Englannin BB oli hyvin tehty ja ainakin suomessa nähdyissä jaksoissa mukavia tyyppejä. Olin ihan fani. Tätä toista suomalaista en viitsinyt katsoa kuin pari... Aivan turha valvoa noin huonon ohjelman takia. Jopa BB extra illallansuussa todella pitkäveteisesti tehty. Onko nyt BB talossa tosiaan noin huonotasoista porukkaa vai ohjauksellako leikataan kaikki järkeväntuntuinen pois.
Ikävä Englannin BB:tä
minä vaan
2820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
otokset ovat täysin luokattomia väliin. Porinatuokiot, joista ei saa mitään tolkkua ja selvää, lastentarhaotokset ei kuulu asiaan, tyhjänpäiväisten ilmeiden pitkällinen kuvaaminen ja näyttäminen tylsää, jätkä tupakalla - paljon viittii katsella. Joo joo. Huono ohjaus ja tekijäryhmä.
Televisiossa ei näytetä kuin naurettavat muruset siitä mitä 24 ja nettiteeveessä näytetään päivän huippukohdista. Ja nekin muruset leikataan keskeltä katki.
Telkkarissa BB sanoo yksinkertaisesti että olette rikkoneet lukuisia sääntöjä, juontaja on hetkeä aiemmin sanonut että talossa on rikottu BB omaisuutta. Seuraavaksi näytetään hetken aikaa kilpailijoiden kauhistelevia ilmeitä ilman ääniä ja sitten mainoskatkolle. Mainoskatkon jälkeen ei edellisestä episodista puhuta sitten enää mitään.
Mitä helvettiä ne siellä rikkoivat ja mitkä olivat ne lukuiset sääntörikkomukset mitä se porukka teki? Ketään katsojaa ei vittuakaan kiinnosta ihmetellä asukkaiden ilmeitä kun ilmoitus on annettu. Me haluamme sen lisäksi myös sitä tietoa että mitä helevettiä siellä talossa oikein TAPAHTUUU!!
Maksullisella puolella nämäkin pikku muruset olisi nähnyt kokonaisina niin että olisi tiennyt mitä siellä on nyt tullut tehtyä. Telkkarissa ei tosiaankaan edes sanottu että mitä BB omaisuutta siellä on tärvelty.
Saatana että pistää vihaksi tuollaiset ahneet paskiaiset. Tämä sama meno oli jo viimevuonna ja siitä tulikin välittömästi keskustelua. Kaikenlaista BB mainosta ja fasupalamainosta kyllä näytetään julkisella puolella, mutta ei itse materiaalia. Katsokaapa vain itse ne päivän huippukohdat ja laskekaa aika kuinka paljon käytetään informaatioon ja että vastaako se informaatio lainkaan kysymyksiin ja laskekaa sitten kuinka paljon sen jälkeen näytetään täytekuvaa naamoista.
Silloin kun brittien BB näkyi, oli siinä juontajan toimesta esitelty kaikki paljon yksityiskohtaisemmin ja huomattavasti paljon enemmän asiaa saatu mahtumaan yhteen ohjelmaan, kuin tässä suomalaisessa, pelkkiä murusia jakelevassa kaapeliverkossa näkyvällä ohjelmalla jossa suurin osa ajasta on asukkaiden mutruhuulien tuijottamista.
Englannin BB:llä on eroa tähän suomalaiseen kuin yöllä ja päivällä. Sen lisäksi juontaja oli innostava ja extroissa oli kuvattuna myös kannattajia joita oli kilokaupalla aitojen takana ihmettelemässä kilpailijoita ja juontajaa. Täällä suomessa on musta hikinen studio ja pari katsojaa jotka istuvat hipihiljaa kuin tatit ja juontaja on kuin loppuun naidusta patjasta ponnahtanut vanha jousi.