Mikä koko lastenvaatteissa mahtuu ranskanbulldoggille? Tai olis sopivin ja jota vois sitten muokata istuvammaks...
Lastenvaatteita ranskikselle?
utelous
10928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Osta koirallesi koirille tehtyjä vaatteita, edullisia liikkeitä löytyy esim.
http://koti.mbnet.fi/tastaway
Kalliita (tylsiä) ja ainakin Tastawaylla suurin osa liian pieniä. Enkunbullille menee ainakin jotkut lastenvaatteet. Hupparin tahtoisin meidän poijalle.
Katso, löytyisikö täältä kivoja ja sopivia vaatteita:
http://www.carlino.fi/
tai täältä:
http://www.yappyfashion.fi/
Tässä linkki, josta löytyy valtavasti vaatetuslinkkejä:
http://www.borderterrieri.net/page8.php
Itsellä on ranskis ja lapsia, mutta eipä ole vielä tullut mieleen pukea koiraa lasten vaatteeseen!
Eihän lapsi ja ranskanbulldoggi ruumiinrakenteeltaan muistuta mitenkään toisiaan. Ranskikselle käy vain juuri ranskanbulldogille suunnitellut vaatteet. Kokemusta on.
Koirien vaatteet ovat joko ylihintaisia tai tylsiä siksi AJATTELIN ajatuksena (käytettyjä)lastenvaatteita (t-paidat, hupparit) että josko niistä pienellä muokkauksella sais istuvia ja mikä ois lähinnä oikeaa kokoa, koska itsellä lapsia ei ole eikä juuri tuttavapiirissäkään. Sen tiedän että englanninbulldogille mahtuu ja istuu HYVIN jotkin lastenvaatteet.
tylsiä?
http://www.yappyfashion.fi/epages/Kaupat.axl/?ObjectPath=/Shops/yappyfashion/Categories/"PUPPIA Collection"/"F/W06/07"
kalliita?
http://www.petedge.com
Yappi Fashionissa on vaatteet ainakin hinnoissaan. Ei voi muuta sanoa. Pieni huppari lähemmäs 50€ (siis 300mk)!!!
no onhan siellä yapilla valikoimaakin, ei kaikista tarvii maksaa 50 e. ja laatu maksaa.
eikä oo mitään tokmannin keveitä perperimantteleita joista saa pulittaa 125 e.
suomessa on muuten käytössä euro eikä markka taikka tolari. mitä muuta saat nykyään 50:llä ? pari apulannan dvd:tä, age of empires iii:n ?
No mä oon kyl ranskiksilleni ostanu pieniä hihattomia t-paitoja, kesällä ihan ykkösiä kun kastelee sellasen ja vetää ranskisen päälle. Samoin ku on narttukoiria niin pienen pienet poikien pikkuhousut (en nyt tietenkään muista kokoja) pysyvät hyvin jalassa ja sisään pikkuhousunsuoja sitten. Ku mitkään ostetut nartunsuojat ei kyl oikein oo noilla hännättömillä häslääjillä pysynyt =)