jaetaanko minun nimelläni olevan

puoliksi minun ja mieheni kesken avioerossa.Miehelläni ei ole säästöjä eikä omaisuutta.
3338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rahat otetaan erossa täysimääräisesti huomioon. Jos olet rikkaampi, maksat rahoista miehellesi sen verran, että kumpikin lähtee liitosta yhtä rikkaana.

Äänestä

Miten pitkä avioliitto teillä on? Avioliiton kesto saattaa vaikuttaa mahdollisuuksiin sovitella ositusta, jos tasajako johtaisi kohtuuttomaan lopputulokseen.

Äänestä

Jos ero ei vielä ole ajankohtainen kannattaa tehdä avioehto. Eikös se sitten pidä viedä oikeuden vahvistettavaksi vai?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilin rahat kirjoitti:

puoliksi minun ja mieheni kesken avioerossa.Miehelläni ei ole säästöjä eikä omaisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu