Kadettin

mittari ei toimi; tankissa koho kuulemma ok. Mistä haetaan seuraavana vikaa ??? Tuleeko kalliiksi ???
Auttakaa Kadett-tyttöstä, please !!
3410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tutki kohon johdot ovatko ne kunnossa,liittimet voi olla hapettuneet ja eivät saa kosketusta tai toinen on että polttoaine mittari on rikki mennyt mut se on harvinaista.

Äänestä
  • kyseisiin liittimiin käsiksi ???

    -Kadett-tytsy-

    Äänestä

Minulla on ollut 3 E-mallin kadettia. Yhdessä niistä toimi bensamittari silloin tällöin. Eli ominaisuus kyseessä. Jonkinlainen kosketushäiriö auton pohjan puolella oli kyseessä varmaan koska mittari toimi kaatosateella.

Muistaakseni tankin anturin piuhat näkyvät hyvin selkeästi kun vilkaisee autoa alapuoleta tankin tienoita. Kerran ajattelin korjata bensamittaria mutta ko. liittimet olivat täysin hapettuneet, niitä ei olisi saanut edes irti ilman järeämpiä työkaluja. Päätin antaa paskan olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polttoaine kirjoitti:

mittari ei toimi; tankissa koho kuulemma ok. Mistä haetaan seuraavana vikaa ??? Tuleeko kalliiksi ???
Auttakaa Kadett-tyttöstä, please !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu