PALKOISTA:

Hep.

Olen toimistoinsinööri pk-seudulla, suuryrityksessä.

Työkokemusta on noin 7 v, palkka noin 2700 e/kk brutto.

Kyllä tradenomit ja muut saa suhteessa helpommalla/enemmän lixaa?! Tekninen ala kun on paljon vaativampaa kuni kaupallinen/hallinnollinen... Mitä mieltä itse olette? Asiallisesti keskustellen -ei rettelöiden.
21000
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aika heikko palkka sinulla on huomioon ottaen että työskentelet pääkaupunkiseudulla. Ihmettelen määrittelyäsi "Tekninen ala kun on paljon vaativampaa kuin kaupallinen/hallinnollinen", miten perustelet väitteesi? Mielestäni kaupallinen ala vaatii enemmän moniosaamista kuin tekninenala missä yleensä keskitytään yhteen sektoriin.

Äänestä

Eiköhän tuo vaativuus ole lähinnä kiinni siitä missä on töissä ja minkälaiset työtehtävät on, alasta riippumatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsto-inssi hki kirjoitti:

Hep.

Olen toimistoinsinööri pk-seudulla, suuryrityksessä.

Työkokemusta on noin 7 v, palkka noin 2700 e/kk brutto.

Kyllä tradenomit ja muut saa suhteessa helpommalla/enemmän lixaa?! Tekninen ala kun on paljon vaativampaa kuni kaupallinen/hallinnollinen... Mitä mieltä itse olette? Asiallisesti keskustellen -ei rettelöiden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu