sain antibioottikuurin tulehdukseen. Onko normaalia että kuurin eka päivänä kipu tuntuu kuin vain lisääntyvän, vai pitäisikö hoidon alkaa tepsiä samantien?
lääkitys, muut kipuja silti.
pompadur
5518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on tulehdus, miten pitä kuuri ym. Ei antib. mikään ihmelääke ole, ei tietenkään ensim. päivänä vielä ehdi edes vaikuttaa elimistössä (ellei sitä sitten saa injetiona tai tippana)
...siis. ilmeisesti emätintulehdus... en valitettavasti lääkkeen nimeä muista. Olin tänään tutkimuksissa ja mietinkin voisiko kivut johtua siitäkin, kun oli melkoinen käsittely :/
niin ja kipu on tuntunut pahenevan lääkityksen myötä.. En ihmeparaanusta odottanutkaan, mutta mietityttää että onko ihan tavallista.
Lähes 3000 on allekirjoittaut vetoomuksen ulkomaalaisten raiskaajien karkoittamisesta. Pieni roskasakki antaa huonon nimen kaikille ulkomaalaisille. Oma vaimoni on myös ulkomaalainen ja tuntuu pahalta kun pieni roskajoukko pilaa kaikkien ulkomaalaisten nimen
:(
www.adressit.com sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen".
allekirjoita hyvän asian puolesta!
Kiitos.
Onko lääkkeesi nimeltään flagyl? Useimmilla antibiooteilla on paljon sivu/haittavaikutuksia jotka voivat tuntua oireiden pahentumisena vaikka liittyvätkin lääkkeeseen. Älä lopeta kuuria ilman keskustelua lääkärisi kanssa tai juttele vaihtoehtoisesta rinnakkaisvalmisteesta. Antibioottien haittavaikutuksiin kuuluu mm. pahoinvointi, ruuansulatusongelmat mm.vatsakivut ja ripuli sekä närästys...