Lahjoitan sauvasirkkalajien Medauroidea extradentata ja Phaenopharos khaoyaiensis munia sekä Medauroidea extradentatan poikasia hyviin koteihin. Molemmat lajit ovat helppohoitoisia ja sopivat aloittelijalle erinomaisesti. M. extradentata kasvaa noin 9-11 cm pitkäksi ja P. khaoyaiensis noin 15 senttiseksi. Terraarion korkeuden on oltava vähintään kolme kertaa sirkan pituuden verran. Munien haudonta kestää lajista riippuen 2-6kk.
Asun Vantaalla, joten poikasten nouto täältä. Munia voi myös postittaa kaikkialle, mutta niitä voi tulla hakemaankin. Mukaan saat hoito-ohjeet.
Kysy kuvia tai lisätietoja, vastaan mielelläni: [email protected].
L: Kummitussirkkoja
0
303
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332263- 1231936
- 771591
- 1601222
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 611046
- 481043
- 641004
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t29925