Poika 5kk on ollut nyt pienessä flunssassa 1½ viikkoa, nyt alkaa jo helpottamaan ettei nenä vuoda niin pahasti, mutta kun lapsi hengittää kuuluu koko ajan sellaista rohinaa kuin oisi limaa keuhkot täynnä. Mietinkin tässä että olisiko tuohon jotain lääkekuuria syytä ottaa vai liekö ohimenevää? Onkos muiden vauvoilla ollut samantapaista syysflunssaa ja oletteko siihen lääkettä saaneet?
Vauvan flunssa
mammamia24
2460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
meillä oli räkätauti ja siihen kuulu myös yskä.lääkärissä käytiin kun röhisi kauheesti niin hänellä oli keuhkoputkentulehdus.ja sai antibioottikuurin.
Meillä oli 5 kk iässä kevättalvella flunssa ja poika söi antibioottikuurin limaisuuteen. Kuului juuri kuvailemaasi rohina. Muissa nuhissa (2 kpl) ei ole kuulunut tuota rohinaa.