Pedofiilit

Nyt on Hollannissa hyväksytty pedofiilipuolue joka ajaa mm.
lapsipornon sallimista ja lapsen vs. aikuisen välisen sallivan
seksi-iän poistamista kokonaan laista, He siis toivovat julkisesti
voivansa harrastaa seksiä lain suomin siunauksin myös vauvojen
kanssa.


Internetissä on adressi, jossa vaaditaan Suomelta painostusta
tuolle asialle. Adressi tullaan luovuttamaan syyskuun lopulla
Oikeusministeri Leena Luhtaselle Tampereella 20-22.09.2006
pidettävässä EU:n Oikeus- ja Sisäministerien epävirallisessa
kokouksessa.

Nimiä adressissa on jo yli 4000, mutta kaikki me ymmärrämme,
että niitä täytyisi saada vielä paljon lisää.

Osoite adressiin on: http://www.adressit.com/pedonkielto
61434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mitään adresseja.

Äänestä

väärin että tuollaiseen pitäisi suomen hallituksen puuttua.

Tuon puolueenhan tarkoitus oli kitkeä juuri se vanha visva pois hallinnosta joka pyrkii rajoittamaan ihmisten oikeutta sanoa mielipiteensä. Tällainen reagoiminen on oikea ääriesimerkki siitä kun ei tiedetä yhtään mitä on oikeasti tapahtunut.

Puolueen teesihän oli se että kaikesta on voitava puhua ilman aivotonta reagoimista tai kiihkoilua. Kyseisellä puolueella on muitakin ylettömän typeriä lakiehdotuksia joita se yrittää viedä eteenpäin. Puolueen jäsenet ovat kuitenkin itse todenneet ettei yksikään noista laeista tule menemään läpi. Hollanti on edelleen demokratia ja toimii demokratian säännöillä ja on aivan päivänselvää ettei kukaan tule hyväksymään lapsiseksin laillistamista.

Tämä ei ole mikään ääriesimerkki pahuudesta, vaan yritys järkyttää sitä vanhaa ja väsynyttä käsitystä että eläisimme muka vapaassa maailmassa jossa vallitsisi sanan & mielipiteenvapaus. Jo tämä teidänlaistenne reagointi osoittaa sen, ettei näköjään sananvapautta ja mielipiteen vapautta enää suvaitakaan jos joku kertoo yleisestä linjasta poikkeavia mielipiteitä.

Tiedän sen, että jo tämä minun kommenttini saa teidät näkemään punaista.

Äänestä
  • Kun 'pedofiiliksi' leimataan sellaisetkin miehet, jotka ovat harrastaneet seksiä esim. 15-vuotiaan tytön kanssa, niin silloin ollaan täysin hakoteillä. Pedofiliastahan ei tässä yhteiskunnasta edes pystytä käymään mitään järkevää ja rehellistä keskustelua.

    Syynä tähän on se, että itse asiassa hyvin suuri joukko, erään englantilaisen tutkimuksen mukaan yli 70%, miehistä pitää alaikäisiä tyttöjä seksuaalisesti puoleensavetävinä. Tätä asiaa ei tietenkään voida julkisesti tunnustaa.

    Äänestä

"Ajattelin vain panemista"
Kahdeksan vuotta kaapattuna elänyt Natascha Kampusch antoi haastattelun itävaltalaislehdelle
voiku sais...

Äänestä

kävin allekirjoittamassa adressiin,hienoa että tällainen on tehty,(kauhean) asian syrjäyttämiseksi!

Äänestä

Ihme ja kumma, että kerätään johonkin Hollantiin liittyvään adressiin huomattava määrä nimiä, mutta samaan aikaan annetaan pedofilian rehottaa kaikessa kaameudessaan täällä Suomessa!

http://www.nelonen.fi/uutiset/arkisto_uutinen.asp?d=1101979508395

Ollaan muka olevinaan niin paljon parempia kuin hollantilaiset ja samaan aikaan ummistetaan silmät omilta ongelmilta! Mielestäni se on tekopyhää ja naurettavaa.

Asia on tärkeä, mutta mitä me suomalaiset olemme asiassa mestaroimaan, kun annamme omassa maassamme pedofilian rehottaa kaikessa rauhassa?!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuriin! kirjoitti:

Nyt on Hollannissa hyväksytty pedofiilipuolue joka ajaa mm.
lapsipornon sallimista ja lapsen vs. aikuisen välisen sallivan
seksi-iän poistamista kokonaan laista, He siis toivovat julkisesti
voivansa harrastaa seksiä lain suomin siunauksin myös vauvojen
kanssa.


Internetissä on adressi, jossa vaaditaan Suomelta painostusta
tuolle asialle. Adressi tullaan luovuttamaan syyskuun lopulla
Oikeusministeri Leena Luhtaselle Tampereella 20-22.09.2006
pidettävässä EU:n Oikeus- ja Sisäministerien epävirallisessa
kokouksessa.

Nimiä adressissa on jo yli 4000, mutta kaikki me ymmärrämme,
että niitä täytyisi saada vielä paljon lisää.

Osoite adressiin on: http://www.adressit.com/pedonkielto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu