Hirviö lusii? ja mitenköhän arki vankilassa sujuu? TOIVOTTAVASTI SAA RUNTUA..
Tuuli Ikosen murhaaja
Missäs se
102576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
täh?
vapaa "suomennos" voisi olla vaikka antaa kyytiä.
Annetaanko siinä kyytiä autolla vai millä?
samaa kun muilutus?
Elekää käyttääkö meijjän tavaaramerkkivä!
Tarkoitat varmaan somalinuorukaista, joka oli aiemminkin raiskannut 13-vuotiaan tytön?
Minä en kertakaikkiaan voisi vähempää välittää asiasta. Monet rasisminvastaiset naiset nimittäin flirttailevat avoimesti somaleille ja käyttävät minihameita. Lisäksi he ovat suurimmaksi osaksi 11-15 vuotiaita. Mielestäni vika on ollut kummassakin osapuolessa, eikä teoista yksin voida syyttää somalinuorukaista.
Pitäisi kyetä tulkitsemaan asiaa molemmilta suunnilta, eikä vain tuomita ihmistä hänen syntyperänsä mukaan.
Jos ei lääkitystä: hankittava heti.
Jos lääkitys: vaihdettava heti toimivampaan.
Mieluiten kaulan kohdalta, tylsällä teräasella
Sai elinkautisen vankeusrangaistuksen.Eikä se likka sen miehen kanssa mitään flirttaillut vaan jätkä lähti seuraamaan tuulia ja tappoi hänet 10 metriä ennen kotiovea.
Saman tarinan voi lukea Mika Lahtosen toimittamasta kirjasta nimeltä kohutuimmat rikokset siinä on haastateltu tytön isää.Kirjastosta saat lainattua opuksen.
syytät lasta siis.olet aikuinen? lue ihmisen kehityksestä.katso MTV.saat vastauksen.älä syytä lasta.