Suomessa on tällä hetkellä historian kalleimmat asunnot. Yhdysvalloissa ja Virossa on hintojen lasku jo alkanut. Nordea ennustaa suomessa hintojen laskun alkavan tulevana talvena. Nyt kannattaa ostaa vain jos on pakko ja aikoo pitää asunnon 10 vuotta. Ensiasunnon ostajan ei kannata ostaa missään tapauksessa. Tälle hintatasolle pääsemisessä voi mennä todella pitkään joten asunnon vaihto isompaan voi olla todella hankalaa.
Historian kalleimmat
asunnot!
101299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
eipä oo eka kerta ku palstalla kusetetaan.
Eikö rommauksen pitänyt tulla SYKSYLLÄ!!!!!!!!
maksettua historian korkeimmilla palkoilla.
on tullut raja vastaan. Korttitalo kaatuu..
nuo tuhneroispolot. Ei maailma NOIN kauhea paikka ole, relatkaa. Joka puolella on jotain salaliittoteoriaa teidän mielestä.
jotenkin kauheaa? Sehän on vaan positiivinen juttu kansantalouden kannalta, että rahaa jää muuhunkin kuin lainalyhennyksiin.
sinä heidän kohtaloaan murehdi, pääasia että pääset itse halvalla kiinni omaan. Toivotaan kuitenkin että huoli (tai sinun näkökulmastasti toive) on turha :)
Vaikka ottaisi hinnoista puolet pois, niin edelleenkin ovat kalliita.
sitten saa pk seudulta talon 100 000eurolla
siihen asti järsitään kattopahveista sieniä
jo vuonna 2003. Mikään ei näytä muuttuneen.