kun sana kiersi ja kaikki naapurit ja muut tutut rupesi vihjailemaan seksi-matkasta vaikka olisin mennyt maisemia ja kulttuuria katsomaan on sillä thaimaalla huono maine
peruin
matkani
132136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei kannata välittää noista puheista.Kateellisten panettelua vaan.Harvalla varmaan on seksimatkasta kysymys ja kyllähän esim. Kanarian saarille mennään seurustelemaan ja pitämään hauskaa muutenkin kuin seksin takia.
Älä helvetissä niin tee, matkaan vaan.
Koska ihmiset ovat kateellisia siitä,että matkustat.Mulle on käynyt samoin.Olen lisännyt "vettä"myllyyn kateellisille.Todennut vain,että aivan niin.Tai voi myös sanoa seuraavasti:Se huutaa kenellä on suurempi tuska.Nämä panettelijat kannattaa jättää omaan arvoonsa.Itse olen tehnyt sellaisen päätöksen,että en ole missään tekemisissä sellaisten kanssa,jotka juoruavat,panettelevat,puukottavat selkään,jne.Perustelen päätökseni näin:Miksi minun tarvitsee olla tekemisissä tuollaisten kanssa.Heistä ei ole ystäviksi,tai ei voi luottaa.Miksi kaveerasin sellaisten kanssa.Myös tosi ystäviä on minulla,ja uskon että myös sinulla.Hyvää matkaa.
Taidan tunnistaa sinut... kumma kyllä useimmat näistä reppanoista tunnistaa jo päältä.
Turha sitten matkan jälkeen tulla paikallisessa tai missään muuallakaan mankumaan piparia. Meikän hunajapurkki pysyy kiinne. En siis varmasti anna yhdellekään itsensä Thaimaassa saastuttaneelle sialle!
Kerran annoin vahingossa yhdelle reppanalle kun kuulin matkastaan Phuketiin vasta myöhemmin. Ehdottomasti onnettomin nysvääjä ja pienimunaisin ketä olen ikinä tavannut, enkä ole enää ihan nuori ja kokematon;)
En väitä että kaikki Thaimaaseen matkaavat miehet ovat surkimuksia, mutta tutkimuksien mukaan vähintään 75% on, joten jos saan tietää, että Thaimaassa on käyty niin se on HETI good bye "honey bee" (hah, sittisontiainen... YÄK!)
siinä ei menetä mitään ,vaikka pidät vanhentuneen hunajapurkkisi kiini.Kukaan Thai-pimpsaa saanut mies ei kiinostu sinun lootasta.
Olen täysin samaa mieltä kanssasi...nämä surkeat jormat ja kaukot tunnistaa jo tuhannen kilometrin päästä surkeilla ja epätoivoisilla iskuyrityksillä, puhumattakaan sexitaidoista tai sanotaanko täydellisestä taidottomuudesta. Mutta onneksi nämä reppapöksyt saavat edes rahalla :D
siellä on pakostakin seksiä antamassa, kuten suomenkin kokoisessa maassa. Mihinkään et voi matkustaa, jos noin ajattelet. Miksi annat muille vallan määrätä elämässäsi?
Suomalaisten naisten on ihan turha arvostella kenenkään tekemisiä. Turkin, kreikan ym. kebeb-maiden lomakohteiden myynnistä yli 30 prosenttia muodostuu ykninäisistä naismatkustajista. Mitäköhän sieltä haetaan? Luontoa ja kulttuuria (Turkista!!), vaiko kenties omaa pikku suklaasilmää joka käyttää epätoivoista tuulupuku-tätiä taloudellisesti hyväkseen ja nauraa räkäisesti perään.
Tosin voihan jotain porrassiivooja/kaupankassaa harmittaa sekin, että toisilla nyt vaan on mahdollisuus matkustaa kahdesti vuodessa kaukomaihin.
Itse olen onnellisesti naimisiissa ja matkoiltani haen ultimaalista rentoutumista, hyvää ruokaa ja mahtavia kelejä. Maksulliseen naiseen en ole edes koskenut ja upeita matkoja on ollut siitä huolimatta.
löydy muka luontoa ja kulttuuria? Siellä on itseasiassa enemmän mm. antiikin ajan nähtävyyksiä kuin Kreikassa.
Onko tuohon mitään lisäämistä, kysyn vaan?
on myös varaa mennä kaksi kertaa vuodessa Bangkokiin shoppailemaan, sorry vaan. Toinen reissu tiedossa jo parin kuukauden päästä.
on tommoseen varaa ? Sulla taitaa olla elättäjä , joka maksaa sun elämäs . Sellasta sanotaan prostituutioksi !!!
kateellisista.Joilla ei ole elämää.Jos tuntisin sinut,niin häpeäisin kommetistasi toisten puolesta.