Hei!
Eli kyselisin että mistä saisi täältä suomesta 500-2000 palasia pelejä? noi tiimarin ovat ainakin ihan surkeita laadultaan..mutta jos joku kiltti ihminen voisi kertoa vaikka muutaman kaupan?
palapeleistä!
6
1953
Vastaukset
- Tepa*
Mä olen ostellut omiani lelukaupoista. Ja tavaratalojen leluosastoilta löytyy myös laadukkaita pelejä. Yleensä taitaa mennä sääntö niin että mitä kalliimpi sen laadukkaampi...
- {hellurei}
jaa kaupoista ...anteeks mut mä en tie yhtään kauppaa... mutta kai mun siskot tietää ku niillä on semmosii palapelejä missä on n.200-300 palaa...hahahah
- mesaana
olen niitä ainakin nähnyt. En oo tosin raskinut ostaa kun ovat sen verran hinnakkaita. Mutta varmaan myös laatu on hyvä.
KIrpputoreilta olen lähiaikoina ostanut useamman palapelin, ihan hyvässä kunnossa ovat olleet. Tuurista riippuen saattaa löytää jopa laatua, vaikka usein nekin on niitä jo alunperin halpoja ohuita pahviläpyköitä. - myymami
Pelejä saa myös vaihtamalla ja lainaamalla toisilta palapeleihin hurahtaneilta, joita on PALJON! Englannissa niitä voi jopa lainata kirjastoista! Siellä ollessani jäin itse koukkuun. Eli että etsipä kaltaisiasi kavereita Mandariini! Se on sitäpaitsi mukavaa ajankulua hyvän ruuan ja juoman kera isommallakin joukolla toteutettuna. Meillä esim. on kolmen naisen poppoo ja kun uusi peli aloitetaan niin yksi alkaa koota jotain tiettyä kohtaa toinen toista ja kolmas kolmatta ja kun loppu lähenee niin sitten yhdistetään. Palapelit voivat olla hyvinkin vaikeita, eivätkä siis aina ollenkaan lasten juttuja. Käy katsomassa: JigZone -sivulla!
Täti60v.lähettää terkkuja! - enkeliprinssi5615
kirja ja paperikaupoistahan niitä saa
- vaan!
suomalaisesta kirjakaupasta löytyy aika hyvin ja hienoja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2331789- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad49917- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 37715
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23692Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627