Metko 2006 -messuilta on kuvia netissä:
http://taimetsoi.fi/metko2006
Siellä on muutama kuva metsäkoneistakin, jos ketä kiinnostaa...
Metko-kuvia
12
1640
Vastaukset
- sitä
näyttää olevan tota, tötterö lippis karjaa ym.tulevaisuuden nenästä vedettäviä:))Tuossa linja auto kuvassa kulminoituu kaikki, mitä metsäkone ala edustaa.Tyhjyyteen tuijottavat katseet ja mielessä palo "kunhan vaan pääsis ajamaan hienoa metsäkonetta"!
- 1.9 guatro
harvasta ihmisestä kuitenkin on vaan ihmiseksi tollasen koneen hyttiin töitä tekemään ,, milloin on pimeää ja milloin joutuu olemaan yksin metässä ja sataa vielä vettä ja minkä mättään takaa karhu tulee esiin ,, on siinä harva ihminen joka viihtyy ja ei oo työn johtajakaan kokoaikaa näköyhteyden päässä et pääsis nuoleskelemaan....
- mottiman
Olet jo menettänyt pelin...
Olet surkea luuseri. Kateellinen... - ....................
1.9 guatro kirjoitti:
harvasta ihmisestä kuitenkin on vaan ihmiseksi tollasen koneen hyttiin töitä tekemään ,, milloin on pimeää ja milloin joutuu olemaan yksin metässä ja sataa vielä vettä ja minkä mättään takaa karhu tulee esiin ,, on siinä harva ihminen joka viihtyy ja ei oo työn johtajakaan kokoaikaa näköyhteyden päässä et pääsis nuoleskelemaan....
nuoleskele vaan sitä audias!
ennemmin mää metsäkoneessa istun ku jossai autossa. - työmatkat
.................... kirjoitti:
nuoleskele vaan sitä audias!
ennemmin mää metsäkoneessa istun ku jossai autossa.a4 farkku audissa, (pakettiauto) niin istuskelen työmatkat motolle mettään , onneks tää audi ei oo ihan uusi ku väliin hankkii pohja raapii mättäisiin metsäautotiellä , taijan keväällä hommata hiluxin tai vastaavan menopelin.
- kaljaa
kyllä oli hyviä kuvia metkosta ite tuli oltua aikamoisessa mutta kyllä se siitä työn iloa kaikille metsään
- ```??``
vedä vaan ittees nenästä ja tuijota sinne tötteröös. ku et muuta osaa ku pilkata metsä konealasta kiinnostuneita nuoria.
- ```???````
vedä vaan ittees nenästä ja tuijota tötteröön.
Ei tartte pilkata metsäkonealasta kiinnostuneita - ..............................
työmatkat kirjoitti:
a4 farkku audissa, (pakettiauto) niin istuskelen työmatkat motolle mettään , onneks tää audi ei oo ihan uusi ku väliin hankkii pohja raapii mättäisiin metsäautotiellä , taijan keväällä hommata hiluxin tai vastaavan menopelin.
en tienny että oot moto kuski
ei täs sit mitää
- olihan
No olihan siellä kunnon koneestakin kuva nimittäin HARVERISTA.
- Anonyymi
Pyhäsalmi metko osuus ei ollut Väkivalta puhe istumisjärjestys laadinta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759542Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.317523Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va826355SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1836010Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445029HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821399