Voisiko joku kielitaitoinen kertoa mitä tuo lause tarkoittaa?? En ole varma onko se espanjaa vai italiaa vaiko jotain muuta..ja olen saattanut kirjoittaa sen hiukan väärin kun ulkomuistista rustasin.. Autakkee..
Kiitos etukäteen!!
Kiitos etukäteen!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vähän outo lause, mutta tässä selvennystä.
Eternal = ikuinen, ikuista
no te puedo escribir = en voi kirjoittaa sinulle
ehkä tässä tuo "eternal" olisi jotain niinkin romanttista kuin "mi amor eternal"? Ikuinen rakkauteni...
suomennos on suunnilleen:sinulle en voi kirjoittaa iankaikkisesti. (eternidad=ikuisuus,iankaikkisuus,iäisyys)
Kiitoksia kaikille. Lause on kyllä hiukan outo mutta asia yhteydessä se kuullostaa ihan järkevältä kaikilla vaihtoehdoilla. Kiitos paljon.
Tuo nyt oli aika turhaa. Mähän laitoin sen jo. Miksi laittaa sama vastaus 2 kertaa eri tyyppien.
"No te puedo escribir eternamente" olisi suomennettuna tuo "en voi kirjoittaa sinulle ikuisesti".
Kuten Vilzu jo totesi niin fraasi on varsin outo ja järjetönkin alkuperäisessä muodossaan, joten olisiko ap. erehtynyt sitä kirjoittaessaan?
Niin kun sanoin, siinä yhteydessä missä tuo lause tuli se kuullostaa ihan järkevältä suomennokselta. Ettei se oli mikään fraasi vaan huonosti selitettynä tuli ikään kuin keskustelun lomassa messengerissä. Että lause sopii suomennoksena ihan passelisti.
Kiitoksia vain avusta.