Miksiköhän ei ole tullut päivityksiä tälle kuulle?Onko teillä muilla tulleet.Minulla on automaattiset päivitykset päällä,mut harvemmin ne sieltä automaattisesti tulee,vaan pitää hakea itse.
Nyt kävin tsekkaamassa,niin ei ole päivityksiä saatavilla.
Tarkoitin nyt sitten Windowsin päivityksiä.
Nyt kävin tsekkaamassa,niin ei ole päivityksiä saatavilla.
Tarkoitin nyt sitten Windowsin päivityksiä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
katsottuna viimeksi tullut 15.8
Tänäänhän sieltä pitäisi tulla. Ennen ainakin ovat
tulleet kuukauden toisena tiistaina normaalisti.
Siis 12.9.2006 tiistaina.
jotqain herjaa siellä et "windowsinne on waretettu piraatti, päivitystä ei voida suorittaa"?
"jotqain herjaa siellä et "windowsinne on waretettu
piraatti, päivitystä ei voida suorittaa"?"
Joskus jollakin voi noin käydä.
joka kuun täyden viikon tiistaina eli seuraavat tulevat 12.9.
>joka kuun täyden viikon tiistaina eli seuraavat tulevat 12.9.<
-Minkä hiton joka kuun täyden viikon???
Päivitykset julkaistaan jokaisen kuukauden toisena tiistaina. Piste
Ennakkotietoa tulevista päivityksistä:
Microsoft julkaisee ensi tiistaina kolme tietoturvatiedotetta, kaksi Windowsille ja yhden Microsoft Office -toimisto-ohjelmistopaketille.
Windows-tiedotteiden korkein luokitustaso on yhtiön antamien ennakkotietojen mukaan "tärkeä". Office-tiedotteessa kuvattujen päivitysten korkein luokitustaso on kuitenkin "kriittinen".
Tiedotteissa kuvatut päivitykset ovat tunnistettavissa MBSA-sovelluksen (Microsoft Baseline Security Analyzer) avulla, ja jotkin päivityksistä vaativat järjestelmän uudelleenkäynnistyksen asennuksen jälkeen.
Tietoturvatiedotteissa kuvattujen päivitysten lisäksi Microsoft julkaisee kolme muuhun kuin tietoturvaan liittyvää päivitystä Microsoft Update -sivuston ja Windows Server Update Services -palvelun kautta sekä kaksi muuhun kuin tietoturvaan liittyvää päivitystä Windows Update -sivuston ja Software Update Services -palvelun kautta.
Kaiken päälle Microsoft julkaisee päivitetyn version Malicious Software Removal Tool -työkalustaan.
Kiitos kaikille.