Asensin nuo kaverille. Poistin edellisen virusohjelman, kaikki toimi jetsulleen. Ei oo kahta palomuuria. Nyt s-posti sanoo 'virhe' internet sanoo 'sivua ei löydy'. Linkit, näyttää olevan aktivoituneena, kun yrittää päästä nettiin. Mikä vikana? Kiitos kovasti asiallisista vastauksista.
AVG ja ZA
missä vika?
17712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kun tietämyksesi on esikoululaisen tasolla, ei sinun pitäisi missään tapauksessa mennä ystäviesi koneille ilmaisohjelmia asentelemaan ja poistelemaan hyvin toimivia maksullisia ohjelmia, kun sinä itse eikä varmaan ystäväsikään osaa niitä sitten käyttää.
Vaarannat ystäviesi koneen tietoturvan!
Kaltaisiasi besser wissereitä kannattaa kaikkien varoa.
Missä kohden kysyjä sanoo poistaneensa maksullisen ohjelman????????? Törkeätä mennä kysyjää mollaamaan tuolla tavoin.
"ilmaisohjelmia asentelemaan ja poistelemaan hyvin toimivia maksullisia ohjelmia"
Mistä teitä myyjiä aina ilmestyy?
kannattaa lukea
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000659&posting=22000000019351605
Paitsi jos haluaa hyvät naurut. Kirjoitus- ja asiavirheet ovat niin huikeaa luettavaa että oli siinä naurussa pitelemistä.
Onneksi sinä huomasit ja kerroit meillekkin, tuon kauhean järkyttävän asian.
Voi kauheata tekikö joku kirjoittaessaan kirjoitus virheen, ihanko totta, hyvä kun kerrot, voi hyvä tavaton minkä joku on menny tekemään, kirjoitusvirheen tehnyt pitäisi kivittää torilla heti tänään, viimeistään huomenna puolenpäivän aikaan.
Kun vastauksesi on alle esikoululaisen tason, ei sinun pitäisi missään tapauksessa mennä ystäviesi koneille maksullisia ohjelmia asentelemaan ja poistelemaan hyvin toimivia ilmaisia ohjelmia, kun sinä itse eikä varmaan ystäväsikään osaa niitä sitten käyttää.
Vaarannat ystäviesi koneen tietoturvan!
Kaltaisiasi besser wissereitä kannattaa kaikkien varoa !!!!!!!
tai AVG Avastiin. Pitäisi toimia. Tai lataa Avast! Sygate kokonaisuus.
Avast on hännänhuippuja tehokkuudessa AVG:n kanssa.
on nuo koneet pysyneet puhtoisina tuolla AVG:llä jo useampia vuosia, mulle se tehokkuus riittää...
Et antanut Zonelle lupaa päästää niitä nettiin.
Jos sulla on program files sivulla punaisia krukseja vaihda ne kysymysmerkeiksi ja käynnistä kone uudelleen ja zone alkaa kysymään lupia. Anna ne
Ei niitä tarvitse lähteä vaihtamaan heti toisiin ohjelmiin, kun ZA ja AVG ovat keskenään hyvin soveltuvia, ja ZA tukee AVG:tä.
Mene ZA:ssa sivulle "Program Control" ja siellä listassa kaikkien ohjelmien kohdalle laitat joka ikiseen kohtaan "Ask". Klikkaat listausta hiiren oikealla, ja tulee kolmen valikko, jost aina kuittaat Ask? Eli kysymysmerkit joka kohtaan.
Sitten nettiin, ja joka ohjelman kohdalla ZA kysyy lupaa. Vasempaan alareunaan ruksi, ettei toiste kysy, ja klikkaa kohta "Allow" -sitä rataa kaikki ohjelmat läpi käytön yhteydessä.
Se kovasti mainostava laajakaista firma, ilmoittaa, kun ruvettiin tiedustelemaan, että teidän modeemit uusitaan parin viikon päästä. Siihen asti ootte ilman nettiä. Hyvää viikonloppua kaikille asiallisille avustajille!
että jättää modeemin vuoksi asiakkaan kahdeksi viikoksi ilman tilaamaansa palvelua? Sikahommaa.
Kai sentään jättävät sen kuukauden maksun perimättä, mikä olisi mielestäni kohtuus.
Kovan metelin pitäisin.
Ei passaa kertoo firman nimeä, joutuu vaikka linnaan loppu iäksi. Antoi ne sentään modeemin lainaan, kun käytiin pyytämässä. Kyllä siitä "iilakka" nousee, tulee julki firman nimi pian. Nyt toimii.
Mistähän se on pyydetty kun vähän ennen kello viittä ei ollut mitään tietoa.
Taisi olla vaan sellainen juttu että pistettiin vastaamaan ja mikään vastaus ei olisi ollut oikea.
HAH HAH HAH.
Juttu meni just niikuin kerroin. Mitä hyötyä mulle olis ruveta tällä palstalla keksimään jotain...