eli ostin nettihuutokaupasta nokian n70 melkein heti kun se tuli markkinoille, puhelimeen ei kelpaa mikään kortti eli oisko pöllitty puhelin, eli saanko mitenkään toimimaan puhelinta? ja liikkeeseen ei varmaan kehtaa viedä...?? tässä kunnossa EN myy mutta jos toimimaan saan niin sit myyn, eli neuvoja ja tarjouksia voi jättää! ja myyn HALVALLA mikäli kuntoon tulee.
Nokia N70 lukossa
paskan möivät
71713
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mistäs sitä tietää vaikka itse olet sen varastanut?
se! luoja tietää!!! voi kamalaa, oiskohan se tarttunu mun taskuun?
Tuota noin.. mitä se ilmoittaa kun yrität päästä ns. langoille? Tuleeko mitään ilmoitusta ja pelaako muuten ko. puhelin offline tilassa?
Juha
siis se ei hyväksy korttia, myyjä sanoi että hänellä on soneran kortti ollut siinä mutta ei tuohon tunnu soneran kortti kelpaavan, sanoo vaan jotain että kortti ei kelpaa. sama dna:an kortilla myös, oliko onko koko puhelin syljettu? ilman korttia toimii ihan täysin!
kuullut sellaista juoruu, että soneralla olis muka sellainen simlukitus kytky puhelimilla ettei pelaa kuin kyseiselle numerolle/kortille. en tiedä, yritin soittaa yhdelle tutulle mutta ei vastannut. tuota tuota, mä yritän ottaa asiasta selvää. laita mailia suoraa [email protected] että saan sun mailin, niin on mulla hiukan helpompaa vastata.
Ter Juha Seppänen, Kotka
onko se kytky, vai olet hankkinut jo ennen kytkykauppa systeemin avautumista? Jos ennen systeemin vapautumista niin sitten suljettu puhelin, tai jotain vikaa.. Siinä on kuule iki vanhat päivitykset, joilla koko puhelin ei ole toiminut kunnolla edes lähtiessään tehtaalta. ;-) joten huoltoon vaan päivittää, siinähän on takuu voimassa viel.. siel varmaan saat tietää onko varastettu.
juha
Siis N70 tuli vissiin markkinoille lähes vuosi sitten.Oletko jo vuoden pähkäillyt asiaa?