Asko myy Maximus nimistä divaani-sohvaa, hintaa lähemmäs pari tonnia. Onko kokemusta mallista, laadukas ja hyvä?
Askon sohvista
Gior
8899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
heidän maine on erittäin hyvä, eivät huonoa kalliilla myy! ostin sieltä sohvan ja ruokaryhman kolme vuotta sitten ja tosi tyytyväinen!!
siitä vaan! uskon että hyvä sijoitus!
ja uskon kanta asiakkaana että tuokin tuote on hyvä!
viimeisen 10 vuoden aikana dramaattisesti. Alkusyynä tähän oli Askon myynti aikanaan sijoitusyhtiölle. Askossa ei nykyisin esim. ole lainkaan omaa tuotantoa, vaan Askon omistajien(nykyisin Kesko) on pelkästään voiton maksimointi. Askolla on edelleen yllättävän hyvä maine. Aikanaanhan Asko oli laadultaan jopa parempi kuin rakas kilpailijansa Isku. Nykyään osat ovat vaihtuneet ja Isku on ajanut auttamattomasti ohi. Syynä siihen on, että Isku on säilyttänyt oman suunnittelun ja tehtaansa Lahdessa, kun taas Asko tilaa sieltä mistä halvimmalla saa(paljon myös ulkomailta).
Nämä tosiasiat ei kuitenkaan tarkoita sitä etteikö Askostakin edelleen saisi myös hyvää tavaraa, mutta keskimääräinen laadukkuus on laskenut paljon. Parasta Askossa on nykyään vanha mainen, vähän saman lailla kuin autoissa Mersulla.
joka sana täyttä totta. samaa laatua heillä kuin sotkassa. sama sohvatehdaskin niillä.
näytä tietävän!
höpön höpö!
askolla on edellen tehdas, ja iso sellainen lahdessa, Insofa. hankkii alihankintana myös monelta kotimaiselta isommalta ja pienemmältä valmistajalta, esim PoKalta ja Myllymäeltä.
Ja taso ja mallien muodikkuus ja esillepanot aivan eri luokkaa Kuin vaikka Iskulla.
Mutta osta mistä tykkäät! Mä suosin suomalaista!
(Kysymällä ammattitaitoiselta henkilökunnata saa tietää onko tuote suomalainen, virolainen vai kiinalainen!! eikä missään mitään pahaa ole; kiinalaiset on aina halvempia!)
oli vaan pakko kommentoida!
T. Tyytyväinen asiakas
"..hankkii alihankintana myös monelta kotimaiselta isommalta ja pienemmältä valmistajalta, esim PoKalta..". Eikös tuolla pohjanmaan kalusteella ole tehdas myös virossa?
laitat vähä lisää pottii ni alkaa saamaan jo vepsäläiseltäkin. sohvassa ei kannata säästellä. me ostettiin tatum niminen kulmasohva vepsäläiseltä ja ON HYVÄ! hintahaitari oli iso. meidän maksoi 3500e
olipa kallis. taitaa merkki maksaa.