hyvä matka pyörä.olen laittamassa joku 1000 kuution pyörän.
mikä on
4
581
Vastaukset
- on lukemattomia
ja lopuksi ostat kuitenkin sen johon satut "rakastumaan". Näin se vaan on. Mutta jos itse olisin ostamassa niin luultavasti päätyisin johonkin Bmw tai guzzi-linjoille. Japseja on joka lähtöön ja ehkä sieltä muutamia hyviä matkapyöriäkin vielä löytyy..ainakin isoista matkaenduroista.
Mua on usein mietityttänyt nuo isot endurot matkapyörinä sikäli, että miksi juuri niitä usein suositaan matkapyörinä.
Jos metsään haluat mennä nyt... ja hiekkateille niin menee jakeluun.
Tosi hyvän näköisiäkin ne on mun mielestä, mutta onko niistä mitään iloa asfaltilla?
Miten korkeammalla oleva painopiste vaikuttaa ajoon?
Itsekin olin vähällä -ihan tunnepohjalta vaan- ostaa just yhden enduron, kunnes satuin löytämään tämän mun vanhukseni.
Noniin - ukko kysyy mitä järkee ja sit huomaa, että on oman moponsa ostanut tunnepohjalta €:0)Laaksonenster kirjoitti:
Mua on usein mietityttänyt nuo isot endurot matkapyörinä sikäli, että miksi juuri niitä usein suositaan matkapyörinä.
Jos metsään haluat mennä nyt... ja hiekkateille niin menee jakeluun.
Tosi hyvän näköisiäkin ne on mun mielestä, mutta onko niistä mitään iloa asfaltilla?
Miten korkeammalla oleva painopiste vaikuttaa ajoon?
Itsekin olin vähällä -ihan tunnepohjalta vaan- ostaa just yhden enduron, kunnes satuin löytämään tämän mun vanhukseni.
Noniin - ukko kysyy mitä järkee ja sit huomaa, että on oman moponsa ostanut tunnepohjalta €:0)Minoon nyt vannoutunut Varaeeromiäs.
Kyllä sillä asfaltila menee yhtä hyvin kuin kyykylläkin ja kun tulee hiekkapätkä,niin joutuu usein ootteleen kavereita.
Ei se painopiste vaikuta kuin paikallaan liikutellessa mut kun lähtee ajeleen niin ei sitä huomaa lainkaan.
Kyllä iso matkaenska on matkapyörä,sillä päästelee selkä suorana eikä puhettakaan että kädet väsyis eikä tartte edes päästellä toista sataa että tuuli pitäis pystyssä.
Ehdottomasti, kun vaihdan uudempaan, niin se on Varadero.
- Egon
Riippuu vähän millaista matkapyörää haluat? Pitääkö ajoasento olla hieman etukeno, kuten esim. Honda CBR, Yamaha FJ tai FJR vai pystympi asento kuten esim. BMW, Varadero ja sohvamallit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372