hei syön Yasmin e-pillereita, tämä liuska on nyt 4.. olen ottanut kaikki pillerit ihan normaalisti mutta nyt minulla alkoi menkat 3 päivää aikaisemmin mitä pitäisi, ja vuoto on tummaa.. onko joku vialla?
menkat
tyyyytsyli
3299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oletko syönyt yhden liuskan kerrallaan ja pitänyt aina tauon välissä? Jos et, niin ongelma on siinä. Jos olet, niin seuraa tilannetta, jos ongelma toistuu mene lääkäriin. Kolme päivää tosin ei ole suuri heitto. Sattuuko se vielä taukoviikon ajalle?
no mikä sitten on vialla? olen syönyt aina yhden liuskan kerrallaan ja pitänyt tasan viikon välin.. nyt rupesi enemmän huolestuttaa kun menkat loppuivat tänään.. olen ottanut nyt normaalisti kaikki tapletit aikaisessa olevista menkoista huolimatta.. torstaina vasta pitäisi alkaa menkat.. voinko olla raskaana? vai mikä nyt mätttää??
voisiko se olla pelkkää tiputtelu vuotoa?