Morrowind

Olen pelannut Morrowindissa pelihahmoni 58-leveliseksi, pitäisi siis riittää Dagoth Urin kukistamiseen. Mutta kuinka saan hansikkaan, jolla voin pitää D.Uria vastaan tarvitsemaniani aseita, veitseä ja vasaraa, käsissäni (tappavat heti kun niihin koskee)?
1295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun seuraa pelin pääjuonta ja tekee kaikki tehtävät, niin hanskan saa jossain vaiheessa Vivec puolijumalalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytyykö apua kirjoitti:

Olen pelannut Morrowindissa pelihahmoni 58-leveliseksi, pitäisi siis riittää Dagoth Urin kukistamiseen. Mutta kuinka saan hansikkaan, jolla voin pitää D.Uria vastaan tarvitsemaniani aseita, veitseä ja vasaraa, käsissäni (tappavat heti kun niihin koskee)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu