nii mikä on tää sims? kaikki puhuu vaan tollasesta typerästä pelistä. eikö lapsellisempaa ajanviettoo voi olla? mitä siinä tehään? sitä paitsi, mä käyttäisin rahani mieluummin vaatteisiin ku johonki peliin!!!
mikä on sims?
12
702
Vastaukset
- Amber
etkö sä tiiä mikä on the sims?! Se on maailman ainaki toiseks myydyin peli. Ja sen pelaaminen ei oo mitenkää "nössöä". Siinä ohjaillaan tavallaan sen simin elämää. Saat rakentaa sille talon, ja asua siinä. Eli siis, älä viiti tulla tänne haukkumaan tätä ihan HEMMETIN HYVÄÄ peliä!!!!!!
- Wareman
ei niitä pelejä rahalla hankita vaan Kazaalla.. niin, ja rumat vaatteilla koreilee
- Ramika
Sanoisin, että pelaamista lapsellisempaa ajanvietettä on hillua netissä arvostelemassa asioita, joista ei tiedä mitään. Ja mikäs se ikä olikaan...? 10?
- vanilla
Nyt jäi ihmetyttämään. Kuinka sä voit haukkua peliä typeräks, kun sä et tiedä mikä se on ja mitä siinä tehdään? Mistä sä tiedät et se on lapsellista ajan viettoa, kun sä et edes tiedä mikä se on?
- Jensky
TÄH? Ai että "mä käyttäisin rahani mieluummin vaatteisiin..." Jotkut saa vaatteita, jotkut pelejä. Me muut tykätään simssist, sä et. Miks edes tulit KOKO SIMS-keskusteluun, ku tää on kerta niin lapsellista???!!! Mikä sun ongelma on?! Sims on sitä paitsi TOSI järkevä peli koska se vastaa periaatteessa tavallista elämää.... Oisit voinu esittää kysymykses ilman ennakkoluuloja.
- Phoebe
Jensky kirjoitti:
TÄH? Ai että "mä käyttäisin rahani mieluummin vaatteisiin..." Jotkut saa vaatteita, jotkut pelejä. Me muut tykätään simssist, sä et. Miks edes tulit KOKO SIMS-keskusteluun, ku tää on kerta niin lapsellista???!!! Mikä sun ongelma on?! Sims on sitä paitsi TOSI järkevä peli koska se vastaa periaatteessa tavallista elämää.... Oisit voinu esittää kysymykses ilman ennakkoluuloja.
Niin, ja vaattet ei oo ajanviettoa... :)
Jos on vapaata, ja esim telkkarista ei tuu mitään, niin voi asettua mukavasti Simssin ääreen pelaamaan. Ja varsinkin tällaselle sisustushullulle, se on nautinto! Ja mielihyvää tuotta myös ne ihanat lisäosat, joista saa mageita kamoja yms. Jatkakaa Simssin ystävät samaan malliin, ei välitetä niistä, jotka ei tajua tästä ihanasta pelistä mitään. Jätetään ne vaan nuuhkimaan uusinta muotia olevia kuteita. Ei millään pahalla... Kyllähän ihminen vaatteita tarvitsee, mutta mä tarviin myös Simssiä! ;)
- *Chisimaio
...että toi viesti oli vitsi..luulisin..oikeesti toi tyyppi tuli tänne peeloilee, ja sillä on superhauskaa, kun te valitatte sille. se nauraa kotona kippurassa...toi on varmaan oikeesti joku täällä kävijä, joka pelaa oikeesti innoissaan simssiä..
no, jos halusitte viihdyttää peeloa, niin onneksi olkoon, te onnistuitte.. :D- Aino
Uskon samoin *Chisimaion kanssa.
Tällaset viestit varmaan kannattais heti kättelyssä jättää omaan arvoonsa. Hilkulla oli, etten poistanut koko sössöä. :) Mahotonta meininkiä. :)
- Laura
Tartteeko sun sitten tulla mitn kyseleen...että mikä tää peli on jos sua ei kiinnosta ku haluut vaan ostaa merkki vaatteita...mee muualle tältä palstalta jos ei kiinnosta...
- Verbaalinen Ihme
mä ainaki purskahdin heti nauruun, ku luin ton viestin! "sitä paitsi, mä käyttäisin rahani mieluummin vaatteisiin ku johonki peliin!!!" Kyllä jotkut on hauskoja!
- Anzki
Huhhuh! Miten voit olla NOIN yksinkertainen ihminen?? ja lisäks hienostelija!
Sims on pelin nimen lisäksi pelin "tyyppien" "nimi"... Mitäs sä oikeen kyselet simssistä jossei sua alkuunkaan kiinnosta???! vai vaatteita sims-pelin tilalle..hahhah...! - Nimimerkki124
Sims on ihan sika hyvä peli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510