Laitoin kysymyksen myös lesbopalstalle. Olen siis nainen.
Kovasti tekisi mieli mennä katsomaan strippausta, jopa private showhun asti. En ole koskaan käynyt missään erotiikkaravintolassa, eikä ole mitään käsitystä, onko siellä ainoastaan miehiä katsomassa.
Olisi kiva kuulla muiden kokemuksia/ajatuksia aiheesta. Mieli telisi, mutta en haluaisi olla ensimmäinen nainen, joka käy. Ajatus kutkuttaa...
Kovasti tekisi mieli mennä katsomaan strippausta, jopa private showhun asti. En ole koskaan käynyt missään erotiikkaravintolassa, eikä ole mitään käsitystä, onko siellä ainoastaan miehiä katsomassa.
Olisi kiva kuulla muiden kokemuksia/ajatuksia aiheesta. Mieli telisi, mutta en haluaisi olla ensimmäinen nainen, joka käy. Ajatus kutkuttaa...
Vastaukset 9
Vanhimmat
olen maailmalla paljon kiertänyt ja käynyt siten myös katsastelemassa kaikenlaisia esityksiä.
suomessakin olen käynyt privat esityksen katsomassa. miehiä kait käy enemmän mutta naisetkin käyvät. minun mielestä ihan jees juttu. he jotka esiintyvät heihin ei yleensä saa koskea joskus on käynyt niinkin että esiintyjä tulee syliin mut sittenkään ei saa koskea.
joten sehän on vain esitys.
olen joskus käynyt "tissibaarissa", se oli ihan ok. naiset pääsi ilmaiseksi sisään :-)
tyttöjä on kiva katsella.. tosin en ainakaan itse kauheasti lämpene; ammattilainen liikkuu useimmiten ammattilaisen lailla. (=niin kuin arvelee miehiä miellytettävän). lisäksi mua ainakin häiritsi se, että ne tytöt on niin tuunattuja... rakennekynsiä, superblondeja tukanpidennyksiä ja tekotissejä.
privatesa en ole käynyt :-)
joo, mutta miksei. ihan hauskaa. tanssitytöt on kuitenkin tanssityttöjä vapaaehtoisesti ja useimmat (monet) heistä näyttävät todella tykkäävän esiintymisestä ;-)
Nykyään en käy missään ravintoissa iltoja viettämässä. Nuorempana olimme tyttöporukalla tanssimassa eräässä diskossa, jonka yhteydessä oli myös ravintola ja siellä striptease-show. Menimme katsomaan, kun emme ikinä olleet nähneet moista. En voinut silloin muuta kuin hävetä sen naisen puolesta. Oli jotensakin kamalan noloa katsella häntä ja oli oloa ajatella, että noin hän meitä naisia polkee. Kun tuollaista on, ei ihmekään, että me naiset olemme alistettuja, meitä myydään, meitä pojetaan työmarkkinoilla.Minä pidin häntä mysö uhrina: en voi uskoa, että nainen (tai mies) esittelee itseään sillä tavalla ilman, että jotakin on pielessä. (Väittäkää vastaan kaikin mokomin)
Silloin striptease-esityksen aikaan elin vielä täysin "puhdasta" heteroelämää, ei hajuakaan, että voisi olla itsessä mitään bi-taipumuksia. Ehken edes sellaisia asioita tiedostanut olemassa olevankaan. Mutta enpä usko, että nytkään erilailla suhtautuisin sellaiseen esitykseen.
En usko, että olisit ensimmäinen nainen sitä katsomassa: silloinkin pariskunnat katselivat yhdessä. Varmaan nytkin niitä katsovat sekä naiset että miehet.
Hetkinen.
Mäkin olen joskus ihan tavallisessa discoravintolassa nähnyt strippareita.
Eikös se ollut oikein muotia joskus -90 luvun loppupuolella? Ainakin siinä savolaisessa pikkukaupungissa, jossa olen silloin viettänyt baarissa aikaa, oli monessa yökerhossa stripparit.
Topless-tarjoilijoitakin oli, näkikö niitä kukaan?
Huh! Sen voisin todella kuvitella olevan alentavaa. Yritäpä ottaa tilausta jostain oluista ja lihapullista pottumuusilla ja pyyhkiä pöytää rätillä muina miehinä?
Mutta joo, näistä muutamista nähdyistä striptease-esityksistä muistan kyllä, että hävetti. Myös sen venäläisen miesstripparin puolesta joka päätyi tanssimaan balettistrippausta sukkahousuissa... Nauratti ja myötähävetti. Ja säälitti, hän ei todellakaan ollut siellä halusta. Ei niillä naisillakaan näyttänyt hauskaa olevan.
Vuosia myöhemmin, siellä tissibaarissa, tuntui olevan paljon rennompi meininki. Esiintyvät naiset olivat paljon rennompia; ehkä siksikin, etteivät olleet yksin humalaisen sikalauman keskellä.
Todella raskasta työtähän strippaaminen varmaan on.. mutta en voi uskoa sitäkään, että kaikki stripparit olisivat poljettuja, sorrettuja raukkoja :-)
Luulen tai oikeammin jopa tiedän, että moni strippari ja seksialalla työskentelevä myös pitää työstään. Ainakin jokun aikaa.
voisihan tätäkin asiaa tarkastella myös siten että he jotka ovat ns. tissibaareissa töissä, niin sehän on työ, siinä missä mikä muu tahansa.
ei "tavanomaisissa baareissakaan aina innosta pyyhkiä pöytiä ja tai kuunnella asiattomuuksia.
sehän on omassa päässä, jos alkaa hävettää tai nolottaa, silloin pitäisi kysyä itseltään mikä hävettää? tanssija tanssii, sit hyvin tai ei.
kaikella kunnioituksella kaikkia strippareita tai muita kohtaan.mun näkemykseni on, hehän yrittävät viihdyttää asiakkaitaan.
kävin myös joskus katsomassa live esityksen miehen ja naisen aktista. ei naurattanut paremminkin itketti. hekin yrittivät en tiedä parhaansakko mutta yrittivät kuitenkin.
lysti maksoi vähän en joutunut perikatoon.
Muutaman kerran oon käynyt ja kerran privaatissakin... ja sain myös koskea eli suulla hyväillä... olin kyllä jonkun verran juonut mut se nainen kyllä tykkäs siitä... ja tää on tosi!
Onko ketään joka olisi käynyt maksullisella naisella? Elän parisuhteessa miehen kanssa mutta joskus tekisi mieli seksiä naisen kanssa. En haluaisi alkaa baarista metsästämään ketään kun ei koskaan tiedä jos toinen onkin tosissaan ja tunteella mukana.
Mitä olette mieltä?
Tuli sitten miehen kanssa käytyä strip clubilla. :) Oli ihan kiva kokemus. Näytti siltä, että nauttivat esiintymisestä. Miehen kanssa kun olimme liikkeellä, niin enemmän kyllä huomioivat miestä. Minä vain seurasin sivusta. Pidin kuitenkin näkemästäni. Seuraavaksi taidamme suunnistaa privaattiin ja kenties lesboshowhun. :)
menkää ja kokeilkaa kaikenlaista. tietenkin turvallisuus ja järki mukana. maailmalla oppii ja katselemisessa ei ole mitään pahaa. siitä voi saada ihania kiksejä omaan sänkykamariin. nauttikaa.