A Haapajärvi woman was shopping at her local Haapajärvi K-supermarket where she selected:
one litre of 2% milk,
a carton of eggs,
two litres of orange juice,
a head of romaine lettuce,
half a kilogram can of coffee,
and 100 gram package of bacon.
As she was unloading her items on the conveyor belt to check out, a drunk standing behind her watched as she placed the items in front of the cashier. While the cashier was ringing up her purchases, the drunk calmly stated, "You must be single." The woman was a bit startled by this proclamation, but she was intrigued by the derelict's intuition, since she was indeed single. She looked at her six items on the belt and saw nothing particularly unusual about her selections that could have tipped off the drunk to her marital status. Curiosity getting the better of her, she said "Well, you know what, you're absolutely correct. But how on earth did you know that?" The drunk replied, "Cause you're ugly."
Haapajärvev K-kauppa
jusa_
2
2704
Vastaukset
- kovasti
miksi sinä nimim. jusa kirjoitat näitä vitsejäsi kolmannella kotimaisella. En sinänsä vieroksu kyseistä kieltä, mutta kun tämä on kuitenkin aito suomalainen keskustelupalsta, niin voisi sitä sentään kirjoittaa aidolla kotimaisella kielellä !!?? Taikka vaikka sitten molemmilla, jos niin haluat.
- ai jaa
mitens sä nyt noin luulet? eiks vitsit oo vitsei?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353