Vastaus

Olisin vain tarvinnut vastauksen.
Mutta sain osakseni olankohautuksen.
Mikä sinut sai tekemään sen?
Pettämään luottamuksen.
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

... miten voi pettää toisen luottamuksen sanomatta mitään?

Kirjoitin vähän tuon tyyppisen runon, jossa ihmettelin (tavallaan), miksi ihmiset eivät halua auttaa toisiaan silloin, kun apua tarvitaan.
Ehkäpä sulle kävi vähän samoin, ei aina voi aika riittää kaikkeen, kaikkeen on yleensä syynsä,
mutta eihän se silti välttämättä tarkoita luottamuksen pettämistä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


solong kirjoitti:

Olisin vain tarvinnut vastauksen.
Mutta sain osakseni olankohautuksen.
Mikä sinut sai tekemään sen?
Pettämään luottamuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu