vaimoni kanssa nukkumaan.Hän otti kädestäni kiinni sanoen että oli ollut ihan hyvä päivä ja pian nukahti.Hän nukkuu nopeasti kun on hyvä mieli.Olin siitä onnellinen,on joskus ollut toisinkin
Menimme
ukko55
271222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
ekaluokkalaisen aine:DDDDDDDDDDDDD
mieleen. Poikani (silloin 8v) kirjoitti ainevihkoon, kun olimme olleet kesällä veneellä; "ja aamulla olimme Tukholmassa". Suomensin sen tähän ja ei siinä aineessa kovin monta sanaa edes ollut.
Se vihko on meillä vieläkin tallessa, poika on nyt 32v. Hauska muisto.
Voidaan panna kokonaisuudessaan peliin, ja se on kuin tyhjää täynnä tämä viisvitosen kirjoituksen rinnalla.
Tyhjäpää-Arkunkantajan lapio taas lätisee tyhjänpäiväisyyksiään ja haukkuu muita siitä. Sanoin mileipiteeni siitä, mitä assosiaatioita tuo aloittajan kirjallisesti vähemmän lahjakas sanojen peräkkäin laitto herätti minussa.
Hyppää kuoppaan ja pistä lapio viuhumaan!:DDDDDDDDD
Sosiaatiosi liikkuu kiikussa, jossa kirjaintesi järjestyksellä ei ole mitään väliä. Ne ovat aina väärässä järjestyksessä.
Köyhää on sinun ajattelusi, ja verbalikkona olet typerä sekä tyhjää täysi.
kapea tuo sanavarasto sulla. "Köyhää, köyhää". No tämä vain kertoo että köyhyys asuu siellä sun päänupissasi ja joka päivä tuhoutuu miljardeja aivosoluja sulta ja sanat sen kuin vähenee ja lopulta katoaa. Ak:n lapio =Alzheimer-kusipään lapio kertoo kaiken susta:DDDDDDDDDDDDD
Vaikka minulta tuhoutuisi kaikki aivosolut, niin pelkkä umpiluunikin tuotta järkevämpää, vivahteekkampaa ja vittumaisempaa tekstiä kuin sinä. Että köyhää köyhää on juttusi.
niin tämä ei nyt ollut lähelläkään Tabermannnia...Yritit kyllä tavoittaa siinä herkän hetken - mutta se jäi kovin naiviksi...Särmä ja tunne puuttui..Jotain oleellista. Toiste lisää?
teille keskustelijoille :No myönnän,että ikäväks se pakkoo tuo olo joskus näennii iliman akkoo.(Kalle Väänänen)
mieleen iäkkäät vanhempani, jotka nukahtaa käsikädessä ja ovat onnellisia kun saavat olla yhdessä.
ja eräskin mies sano että riittää kun on vaimon laittamat puhtaat lakanat sängyssä.
Eli kannattaa olla iloinen että on vieläkin kaikki hyvin.
rakkautta. Ihanaa ettei aina "lääpitä" vaan ollaan onnellisiakin..tunteita on monenlaisia.
Aamulla on mukava herätä hyvin nukutun yön jälkeen..siinä voi mies herätä kahvin tuoksuun.
Rakkautta tarvitaan joka päivä ja rakastelua sit vaan joskus mausteeksi!
tuo minunkin eukkoni joskus. Jos olen eri mieltä, pidän suuni kiinni. Samanmielisenä saatan urahtaa:"ka niihän tuo zzzzz".
Kyllä on hyvä, että ihminen on herkkä ja huomaa ne onnen hetket. Meillä ihmisillä suurella osalla on asiat niin hyvin, mutta on vaan tarve kaivaa niitä huonoja asioita ja murehtia niitä. Parempi nähdä pienetkin onnen hetket. Kiva, että kirjoitit tuon, sillä tuollainen kaunis ajatus on omiaan luomaan uskoa siihen, että elämssä on paljon kaunista, kun vain otamme hetkistä kiinni. Kiitos sinulle.
Oi oletpa romanttinen saisipa olla samallaisia miehiä enemmän.Ja ajattelet muitakin kun itseäsi,rakastat vaimoasi paljon .Varmasti vaimosikin vielä rakastaa sinuakin,kun on niin ihana mies vierellä.
simppelin tuntuinen ukko onkin! Ei kauaa kyllä pysyis mun lakanoideni välissä. Miehessä taytyy olla "MUNAA"!
Mäkin olen 55 v. ja on kyllä ero kuin yöllä ja päivällä!
Kolme vuotta vielä ja olette "tasoissa" kanssamme.
Kyllä meidän "ukkojen" kelpaa, kun on vaimo vierellä.
millaisia?
Onko vaimosi nyt ehkä sairas?
Hienostunut ja hyvä. Älä välitä jos täällä joku haarahaukka hyökkäilee. Sen huutelut munasta johtuu munan puuttesta.
Jatka linjallasi.
yksinkertainen että kaikki menee täydestä. Mä en edes usko että toi aloittaja on tosissaan kirjoittanut ton jutun tai sitten sen suomenkielentaito on puutteellinen ja ajatuksenjuoksu myös. Kuka järkevä tänne tosissaan kirjoittaa jotain vaimostaan tai miehestään ja nukkumisestaan? Paitsi jos ajattelee että täällä on uniongelmaisia jotka nukahtavat helpommin kun lukevat tuollaisia tylsiä ZZZZZ-juttuja.
Mua ottaa muuten aivoon sellaiset ihmiset jotka ottavat kuoleman vakavasti kaikki herjalla heitetyt tsoukitkin ja menevät puhumaan ihmisille eteenpäin tosijuttuina:(
Herjasi niin köyhää, että sitä ei voi tsoukiksi sanoa. Jos siinä olisi pienikin idea, niin voisin hymähtää.
juttusi on mukavia vai? Eikös se sun Arkunkantajas huutele jo sua nukkumaan? Mä en jaksa noin tyhmien kanssa vääntää mitään juttua kun sä olet niiiiiiiiiiiiiiiin ääliö.
Juttuni on mukavia, kun niitä vertaile sinun hengentuotoksiisi. Ja vaikka kirjaisit samaan sanaan sata iitä ja lykkäisit juttusi pisteeksi parikymmentä isoa D:tä, ei älysi välkettä havaitse kukaan.
tuollainen hidasälyinen huomaa missään mitään älynvälkettä:(
Sinussa ei voi huomata. Jos sanon sinun älysi välkkyvän, niin valehtelen.
Jokohan lapiohommat riittäisivät?