12V 20-24" taulu-TV?

Mökillä sähkö tulee aurinkopaneelista. Analogiset TV-lähetykset loppuvat alle vuoden päästä ja telkkari on analoginen putkivehje.

Onko tiedossa, mistä on saatavissa 12V digiboxeja?

Onko tiedossa, mistä on saatavissa 12V 20-24" digitelkkareita?

Vievätkö digiboksi ja vanha tv:ni yhteensä enemmän sähköä kuin litteä digi-tv?
3697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Esim Verkkokauppa myy Kansalaisen digiboksia 12v dc jännitteelle ja hintakaan ei ole kova.Ps ainoa puute on maksukanavien korttipaikka.Laitteessa on ulostulot: scart/ video/audio,s-video

Äänestä

Sen voi kytkeä invertterillä niinkuin vaikka kahvinkeittimen. Joudut luultavasti lisäämään yhden akun ja panelin pelkästään tuon huvin vuoksi. Eikös 14" putkitv toimisi vielä mökillä 12v 50w on alle puolet taulutelevision kulutuksesta.

Äänestä
  • kaikkihan ne toimivat 12v:lla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohtoi kirjoitti:

Mökillä sähkö tulee aurinkopaneelista. Analogiset TV-lähetykset loppuvat alle vuoden päästä ja telkkari on analoginen putkivehje.

Onko tiedossa, mistä on saatavissa 12V digiboxeja?

Onko tiedossa, mistä on saatavissa 12V 20-24" digitelkkareita?

Vievätkö digiboksi ja vanha tv:ni yhteensä enemmän sähköä kuin litteä digi-tv?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu