Meillä on Hp:n langaton optinen hiiri. Välillä käyttäessä se jumittaa jompaan kumpaan näytön reunaan ja rupeaa vipattamaan hillittömästi ylös ja alas. Mikä auttaisi? Vaihdoin kyseisen hiiren paikalle vanhan johdollisen pallo hiiren, väliaikaisesti. Olen kiitollinen jos saisin lisätietoa kyseisestä pulmasta.
Hiiri pulma
jack_the_ripper
2
435
Vastaukset
- Ruussi
alustalla käytät sitä ? Vaikka optiset hiiret toimivatkin useimmilla alustoilla ja ilman hiirimattoa voi joidenkin pintojen päällyste aiheuttaa kuvaamiasi ilmiöitä.
Jos käytössä on hiirimatto, paperi tms. eikä pinta ole heijastava, asenna hiiri uudelleen.
Poista se laitehallinnassa ja käynnistät koneen uudelleen. Usein hiiri löytyy näin mutta satunnaistapauksissa sen voi joutua asentamaan asennuslevyltä.- jack_the_ripper
Kiitos avusta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-195955Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855572Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin983578- 1253574
- 1211321
- 571267
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301192- 38999
- 45983
- 26959