Mehiläismäellä kaks koulupoikaa(gangsterit noin 12 vee) heitti omenalla automme tuulilasiin klo. 21.10. Onko kenelläkään tietoa näistä tekijöistä?
Vielä jos tämä toistuu niin otan nokialaisen nuoriso-ohjaajan mukaan ja lähdetään kahdestaan opettamaan tapoja pojille.
Vielä jos tämä toistuu niin otan nokialaisen nuoriso-ohjaajan mukaan ja lähdetään kahdestaan opettamaan tapoja pojille.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olet sen verran patu että turpaan saat seuraavalla kerralla.
Kyllä se v.....taisi jos tuulilasi halkeaa ja tekijöitä ei kiinni saada. Ja vaikka saisikin niin eihän tollasella munakarvattomilla lökäpöksyillä ole rahaa maksaa laskua.
Kaskon omavastuu osuus minulla 150€, sitä on huono alkaa viikkorahoista makselemaan. saati sitten jos kaskoa ei ole lasin vaihto 350€ ja siitä ylöspäin.
Joten nyt se järki käteen sen marisätkän sijasta.
jotka Siwan kohdilla ammuskelivat ilmakiväärillä rastaita. Ajoin pyörällä Sotkulammen tietä Imatralta Siwalle päin, kun 100 metriä ennen Siwaa alkoi korvissa viuhua.
Kahden kutin jälkeen vasta tajusin, mitä oli tapahtunut ja kuinka siinä olisi voinut käydä, jos ne olisivat osuneet vaikka silmään. Soitin hätäkeskukseen ja pyysin poliisin paikalle. Kävin ostoksilla Siwassa, mutta kun poliisia ei kuulunut lähdin ajelemaan kotiin päin.
Taitaa olla Mehiläismäen pojilla pallo hukassa.
pennut kiinni ja kunnon selkäsauna niille.