työttömyys

Miksi työttömyyskorvaus on niinkin hyvä kuin 372 e tunnissa/kuukaudessa,puhtaana käteen,mutta "kupongin" täyttöön menee 5 minsaa.
2432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lomakkeen täyttäminen pitäisi kestää kuukauden, joka on normaali maksuväli.

Kontrollin kannalta se olisi hyvä idea. Jos ei ole oikeasti työtön, ei ole aikaa täyttää kuponkiakaan.

Äänestä

...työvoimatoimistossa tapahtuvaan rangaistukseen, joka on kestettävä vastineeksi työttömyyskorvauksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korvaus kirjoitti:

Miksi työttömyyskorvaus on niinkin hyvä kuin 372 e tunnissa/kuukaudessa,puhtaana käteen,mutta "kupongin" täyttöön menee 5 minsaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu