Onko tuo simputusta?

subtv hyväksyy simputuksen ja näyttää sitä tv:ssä..
nuoret saa huonoa esimerkkiä tästä..
simputus on rikos..joka kielletään rikoslaissa..

mitähän poliisit tuumais tästä touhusta?
3559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joka leikkin lähtee se leikin kestäköö !

Äänestä

Niin miten on Isoveli, onko Teillä sääntöjen mukaan oikeus simputtaa?

Äänestä
  • Ei hyvää päivää! Sulla ei taida olla kaikki ihan kotona! Simputusta on ameijassa ei teeveessä! Tuo on viihdettä ja ei siellä vielä ketään ole pakotettu munasilleen maassa ryömimään!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bb:ssä kirjoitti:

subtv hyväksyy simputuksen ja näyttää sitä tv:ssä..
nuoret saa huonoa esimerkkiä tästä..
simputus on rikos..joka kielletään rikoslaissa..

mitähän poliisit tuumais tästä touhusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu