Osaako kukaan kertoa mistä pääkaupunkinseudulla saa ostettua 12v led-kohdevaloja (pistevaloja, joissa on pieni hajonta) ja upotettavia kynnysvaloja ? Olen yrittänyt netistä löytää huonolla menestyksellä.
Led-kohdevalot
JSS
71704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kato näitä
partco oy, en muista w.osoitetta,
täällä on kans jotain
http://www.ledvalot.com/products.php
oleppa hyvä
ko paikassa ainakin on ollut melkoinen valikoima niin led-lamppuja kuin polttimoitakin, myös 12V. Ehkä löytyy sopiva. Netistä ei taida koko valikoimaa löytyä, itse asiassa sieltä löytyy aika vähän siitä mitä kaupoissa on hyllyillä. clasohlssonilla olen nähnyt myös jotain, sekä pelkkiä ledejä harrastuneille, että polttimoita ja lamppuja.
Led lamps is now available at any where, you can buy it from internet also.
This is CMI OPTRONIC.,LTD, LED LAMP manufacturer in China.I wish we can help you with our innovative LED lamps and service.You can visit www.cmiled.com,for more information
RG
Dennis
skype: toplightingin
--------------------------------------------------------------------------------
CMI Optronic Co., Ltd.
Tel: 86 755 2987 2851(ext.158)
Fax: 86 755 2987 2960
Email: [email protected]
Skype: toplightingin
Website: www.cmiled.com
Add: D1/4F, Bldg 2, ShangXiaWei ChuangYe Ind. Park,
ShaJing, ShenZhen 518104, China
12V halogeenilampun tilalle asennettavia 2W led lamppuja löytyy melkein joka lamppuhyllystä.
Venekäyttoon tarkoitettuja valaisimia tarvikeliikkeistä.
Aiotko ryhtyä rakentamaan niitä, kun kerran elektroniikka-palstalla kyselet?
Ostat yhden, katsot, mitä osia siinä on ja alat kolvata? Ei varmaankaan kannata taloudellisesti, ellet sitten tosiaan harrastusmielessä tee sitä.
Ei tuosta kysymyksestä selvinnyt minkälaisia toleranseja tarkoitti lampuille. Kirkkaus on helpoin säätää lamppukohtaiseta virtalähteestä. Tehonkulutus on hiukan hankalampi, muuta vain hiukan. Mekaanisista mitoista selviää "viilalla"(pituus/halkaisia).
Joitain lamppuja kokeilleena ne ovat olleet riittävän tasalaaluisia eikä ledeissä ole ollut suuria vaihteluita.
Pääkaupunkiseutu on minusta nähden "vähän"syrjässä joten en tiedä kauppojen tarjontaa.
we offer IP67 LED tube, more interest welcome visit www.coreshine.com ,
or send email to [email protected]