terskasta kysymyksiä

Terskasta kysymyksiä
Kirjoittanut: minä87, 2.1.2003 klo 18.00

Niin ku mä vedän esinahkan pois ja kosken mun terskaa niin välillä tuntuu niinku vihlois tai sillei sattuis. Joskus on taas niin ettei tunnu miltään. eihän tää ole mikään tauti en ole ollut yhdynnässä. Ja pitääkö esinahka vetää terskan taakse ku laittaa kortsun päälle vai riittäkö jos vähän vetää sitä taakse.

Kiitos vastauksista
2657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä mistä johtuu, että sattuu silleen, mutta mulla tuntuu samalta. Enkä ole ollut yhdynnässä.

Äänestä

Olet vielä kohtuullisen nuori. Tuo on ihan normaalia kehitystä, terskan pinta tottuu kosketukseen ajan myötä. Pinta on silti jo olemukseltaan herkkä, ja tulee myös sellainen aikanaan vielä olemaan, terskan pinnan tarkoitus on välittää aistimuksia.

Pesuun riittää pelkkä vesipesu päivittäin. Hyvin miedolla veteen sekoitetulla saippualla harvemmin.

Esinahka pitää vetää kokonaan taakse ennen kondomin laittamista, eli niin pitkälle kuin terskan alapuolella oleva frenulum jänne antaa myöten. Sitä ei siis pidä riuhtoa väkivalloin ihan suoraksi taakse, esinahka jää vähän poimulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ou nou kirjoitti:

Terskasta kysymyksiä
Kirjoittanut: minä87, 2.1.2003 klo 18.00

Niin ku mä vedän esinahkan pois ja kosken mun terskaa niin välillä tuntuu niinku vihlois tai sillei sattuis. Joskus on taas niin ettei tunnu miltään. eihän tää ole mikään tauti en ole ollut yhdynnässä. Ja pitääkö esinahka vetää terskan taakse ku laittaa kortsun päälle vai riittäkö jos vähän vetää sitä taakse.

Kiitos vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu