Kolmas nimeäminen julki

Asukkaat pyydettiin kokoontumaan sohvalle ja jättämään alkoholit ja naposteltavat pois (haluavat kai parempaa imagoa näytettäväksi koosteeseen).

Häätöäänestykseen joutuivat: Henri ja Mira

12

3296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kits Cesar

      joo hena pois!

    • Ernesti

      toivottavasti Sika-Hena lähtee..

      • sika mieheks

        Hena pois. Yritti lyödä IhkuMikaa


    • Miran ensimmäinen kommentti: "ylläripylläri" .. aika happamena on. Myös Henri Ilmaisi olleensa varma joutumisestaan, "Olin ihan satavarma".

      BB:"viikkotehtävä jatkuu..."

      • tumma kaunotar

        Vaikeaksi meni. Olisin pitänyt henkan pitempään kun hän kuitenkin on pitänyt yllä katsojan mielenkiintoa paremmin kuin mira. Uskonkin että mira putoaa ja ulkopuolelta solutettu ylläri jatkaa ärsyttämistä ennen kuin big brother paljastaa että hena ei olekkaan kilpailija ja poituu kuvioista.


      • julle77
        tumma kaunotar kirjoitti:

        Vaikeaksi meni. Olisin pitänyt henkan pitempään kun hän kuitenkin on pitänyt yllä katsojan mielenkiintoa paremmin kuin mira. Uskonkin että mira putoaa ja ulkopuolelta solutettu ylläri jatkaa ärsyttämistä ennen kuin big brother paljastaa että hena ei olekkaan kilpailija ja poituu kuvioista.

        Satun tietämään Henan, eikä todellakaan mies oo mikään solutettu pelaaja. Hena on vaan talossa ottanut oman roolinsa ja on täysillä kaikessa mukana, vaikka sikaa vetää, niin on ainakin täysillä mukana, mitä ei taas toisista voi sanoa. Esim.Sari on täysin turha tyyppi tuolla talossa; ei edes kroisoksena heittäytynyt rooliin vaan pelas taas varman päälle. Jos näistä kahdesta pitää valita, niin ehdottomasti Mira ulos. Kyllästyttävä nitisijä. Ei kukaan jaksa tuollaista hapannaamaa katsella. Ja siitä syystä Mira lähtee muualle itkemään elämän epäoikeudenmukaisuutta.


    • maistaa hieman

      nöyryyttä ja häädetään hänet pois

    • Voi tätä ilonpäivää

      Eiku äänestämään Henkka ulos, heti ku mahdollista.

      Tätä mä oon aina halunnu.

      • jeeeeeee

        Ei jaksas aina kahtoo sitä sen naamaa niin v******tuneen näköisenä, hena sen sijaan ottaa ilon irti (ja on sika)


      • kerralla ulos
        jeeeeeee kirjoitti:

        Ei jaksas aina kahtoo sitä sen naamaa niin v******tuneen näköisenä, hena sen sijaan ottaa ilon irti (ja on sika)

        Paikka on varattu jo Henalle.
        Hena tulee sunnuntaina pois talosta.


    • hymiö :)

      harmi ettei molemmat voi lähteä samalla oven-avauksella!

      • Nainen Pääkaupunkiseudulta!!!

        Molemmat ovat oikeat lähtemään jo talosta pois.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3809
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      64
      724
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe