Asensivat uuteen 1.3l fiestaan moottorilämmittimen joka oli ruuvattu paisuntasäiliön letkun väliin.
Onko kellään kokemuksia tällaisesta asennustavasta? Ihmettelen vaan että kuinka se lämpö siirtyy sinne moottoriin kun vesi ei pääse kiertämään kun se letku päättyy paisuntasäiliöön.
Moottorilämmitin
6
1485
Vastaukset
- fbj
yleensä se tulee alavesiletkuun.
kuullutkaan koskaan tuommoisesta,itellä ainakin sierrassa suoraan lohkoon kiinni,tää on viissiin sit joku uus juttu?? vai mitä Vit***
- fiesta..
kyllä letkulämmitin on vanha juttu,ennen ei ollut lohkoon tulevaa reikää kaikissa autoissa ja letkulämmitin on kehitetty sellaisiin ja lämpenee nopeammin.
- Letkuun
fiesta.. kirjoitti:
kyllä letkulämmitin on vanha juttu,ennen ei ollut lohkoon tulevaa reikää kaikissa autoissa ja letkulämmitin on kehitetty sellaisiin ja lämpenee nopeammin.
Lohkolämmitin on aina nopein tapa lämmittää moottoria.Letkulämmittimet ovat huomattavasti hitaampia.Nyt on kyse siitä että kuinka lämmittää sellainen Lohko lämmitin josta ei ole mahdollista kierrättää lämmintä vettä moottoriin kun se tulee paisuntasäiliöstä?
Letkuun kirjoitti:
Lohkolämmitin on aina nopein tapa lämmittää moottoria.Letkulämmittimet ovat huomattavasti hitaampia.Nyt on kyse siitä että kuinka lämmittää sellainen Lohko lämmitin josta ei ole mahdollista kierrättää lämmintä vettä moottoriin kun se tulee paisuntasäiliöstä?
Se letkulämmitin lämmitti vain paisuntasäliötä pakkasilla.
Toisena talvena se olikin jo sitten oikosulussa ja poltti sulakkeet.
Käyntiin lähtöön ei lämmitin vaikuttanut.
Olisi kiva kuulla minkälaisia kokemiksia muilla on ollut?
- fiasko1
Minulla on 2006vm 1.3L fiesta.
Letkulämmitin ei ole kestänyt eikä se ole lämmittänytkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863