HAMPURIN yöelämä?

Rebenbahn tai sinnepäin

NIin, mikä tuo paikka on jonka yritin tuohon otsikkoon muka oikein kirjoittaa? Onko se joku yökerho/huorakatu/ vai mikä? Kaveri oli lähdössä sinne ja heitti, että hitto kun ei varmaan sinnekään ehdi.. Semmoisella äänensävyllä että se olis joku hutspaikka josta sais tai jotain...??

Voisko joku kertoa?

4

2201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nachts um halb eins
    • ijloj

      varokaa poliisiasemaa vastapäätä olevaa tissibaaria joka kantaa ainakin toistaiseksi nimeä lido tai jotain sinnepäin.

      siellä ryöstetään kaikki sisäänmenijät..jos et usko käy kokeilemassa. samaa meininkiä on muuallakin euroopassa.

      • kjus

        Kävin siellä 80-luvulla ja oli tosiaan näkemisen arvoinen. Nyt ei varmaan ole enään irstasta meininkiä. Kaverin rahat häipyi narikan transubaarissa. Siellä oli melkoinen show.Seksiklubeilla heitettin sisään ja tyhjiä shampanjapulloja yritettiin sujauttaa pöydän alle. Näkemisen arvoinen sekä sant Pauli että Reberbahn. Ja baarit ynnämuut auki vuorokaudet läpeensä.


    • täällä onnistuu

      Paras paikka mon siinä vieressä katru nimeltä Herpertstraasse

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4288
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      135
      2976
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2322
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      37
      2164
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1863
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      90
      1753
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1576
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1519
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      147
      1367
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1188
    Aihe