puolitoista vuotta sitten sairastin poskiontelotulehdusta ja nuhaa(jälkimmäinen kroonista), lääkkeeksi sain määrätynmerkkistä antibioottia ja yleisesti allergiseen nuhaan syötäviä lääkkeitä. Tulin raskaaksi lääkekuurin aikana, joka kuitenkin myöhemmin osoittautui tuulimunaksi.
Nyt keväällä sairastin taas samaa "tautia" ja lääkäri määräsi täsmälleen samat lääkkeet, kuinka ollakkaan taas tulin raskaaksi, nyt raskaus on ollut normaalija ollaan jo kutakuinkin
puolessavälissä. Hassu sattuma?!
Nyt keväällä sairastin taas samaa "tautia" ja lääkäri määräsi täsmälleen samat lääkkeet, kuinka ollakkaan taas tulin raskaaksi, nyt raskaus on ollut normaalija ollaan jo kutakuinkin
puolessavälissä. Hassu sattuma?!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kiva juttu ja onneksi olkoon! Silti kuitenkin kysyisin, että oletkohan nyt ihan oikealla palstalla. Raskautettujen palsta on ihan erikseen...
niin, uskoisin olevani oikealla palstalla, koska olen kärsinyt lapsettomuudesta 13v.
Vai "häädetäänkö" täältä heti kun onnistuu.
Mielenkiintoistahan näitä on lukea.
Ja tervetuloa sinullekkin myös odottajien palstalle!
Ap: Missä kierron vaiheessa sulla oli se antibioottikuuri, ennen ovista vai sen jälkeen? Oliko teillä mitään diagnoosia lapsettomuudelle?
Ja tietysti paljon onnea!!!
en tosiaan tiedä missä vaiheessa kierrot oli, koska olin "luovuttanut" tavallaan lapsenteosta,
eli en merkinnyt, enkä edes tarkkaan muistanut milloin kuukautiset olivat viimeksi.
Ultra-äänellä tarkistettiin raskauden kesto.
lapsettomuudelle ei ollut mitään diagnoosia olemassa.
Kiva vaan ella että tuut tällekkin puolelle kertomaan kokemuksistasi!! Ehkä niistä voi olla jotin hyötyäkin jollekkin, ainakin antaa kovasti toivoa!! Ja oikein paljon onnea raskaudesta!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O)
Minäkin olen tullut raskaaksi allergialääkkeiden syönnin aikana. Itse asiassa kortisonisuihke on ollut käytössä. Raskaudet eivät ole kuitenkaan menneet pidemmälle.
Kortisoniahan käytetään jo lapsettomuuslääkkeeksikin estämään hylkimisreaktiota.