Oon jumittunu kenttään: Follow freeman!
Nyt neuvokaas mitä mitää tehä siinä kohtaa kun mun omat ja mä ammutaan vihollisii, jotka on sellaseella "parvekkeella" Minne ei millään pääse. nyt neuvokaas joku äkkiä :)
Voin lähettää kuvan s-postiin jos haluutte
Nyt neuvokaas mitä mitää tehä siinä kohtaa kun mun omat ja mä ammutaan vihollisii, jotka on sellaseella "parvekkeella" Minne ei millään pääse. nyt neuvokaas joku äkkiä :)
Voin lähettää kuvan s-postiin jos haluutte
Vastaukset 9
Vanhimmat
Toi linkki siihe kuvaa toimii... eli klikatkaas sitä ni näätte sen kohan mihi oon jumittunu
Katsot ihan oikeaan suuntaan (kuva). Sun pitää vaan odottaa, että Strider pamauttaa sen seinän taivaan tuuliin. Sen jälkeen pääset menemään siitä (missä ennen oli seinä) niin eteenpäin. Voit yrittää "houkutella" sitä strideria ampumaan sua kohti, tai hyppiä siinä edes takaisin tms, niin kohta seinä romahtaa.
Kuka on tuo strider? Ja mitä seinää tarkoitat? Tossa kuvassa ku oon laittanu ni siinä oon kokeilu pomppii jo kauan :S mut ei mitään tapahdu. Missä kohtaa pitäis seistä et se "strider" pamauttais seinän ? Pääsin sinne "parvekkeelle" yhtä toista reittiä mut mitään ei tapahtunu? hööö.. tää on kaikkein tyhmin kenttä tähän asti.
Strider on se hämähäkkiörkki joka sua ammuskelee.
Seinä on just se seinä joka näkyy sun kuvassa siinä kauempana edessä. Sen seinän pitäis tuhoutua striderin pommituksessa niin pääset eteenpäin. Jotenkin se strideri pitää houkutella sillee ammuskeleen että seinä hajoo. En tiedä onko siinä joku tietty kohta missä pitää olla vai onko se ajasta kiinni? ilmeisesti olet tainnut pomppia siinä jo jounkun aikaa.. ;(
Nyt tiiän mikä se hämähäkkiörkki on :)
Mutta ei mua kyllä sellane ammu? :O ainoastaan noi tavalliset sotilaat tai mitä lienee :S
http://faqs.ign.com/articles/568/568483p1.html
sujuuko enklanti? tuolta löytyy ohjeet, ja tuossa kyseisessä kohdassa lukee että kun tulet umpikujaan, ODOTA, ja ammuskele niitä vihulaisia vaikka aikasi kuluksi, ja sen jälkeen seinä räjähtää niin pääset eteenpäin "Once you found a dead end, wait for a while. Just shoot the Combines or something. After a
short while, the wall will get blown up, and you can continue." Tämän jälkeen pääset katolle, josta käsin sitten ammut sen Striderin (jos sitä vielä kerran ei oo näkynyt).
http://www.hlfallout.net/image.php?id=31502
tuolla on kuva, johon on merkitty pylväs, ja lukee että "odota että strider pommittaa tämän pylvään alas, niin pääset menemään siitä".
edellisen sivun ohjeessa sanotaan että kun tulet kolmanteen kerrokseen, tämän pitäisi tapahtua.
http://www.visualwalkthroughs.com/halflife2/followfreeman2/followfreeman2.htm
tuolla on kuvallinen ohje, ilmeisesti oot kohdassa 21., eli siinäkin sanotaan että kun strider on romahduttanut/kaatanut ton palkin, niin kipua sitä pitkin ylös. sit siihen on merkattu vihreillä nuolilla mistä pitää mennä.
Pääsin kohdan läpi... Kiitos tuon sivun linkin jonka laitoit... :) Katsoin sieltä, niin olin kohdassa 51. enkä 21. :) Ja siitähän oli sitte helppo jatkaa ja menin koko pelin loppuun asti jossai alle tunnissa.. :)